Ходити корисно

10000 кроків – запорука здоров’я

Всього 4400 кроків в день можуть знизити ризик смертності від усіх причин серед жінок похилого віку, говориться в дослідженні, опублікованому на сайті JAMA Internal Medicine.

Ризик смерті знижувався зі збільшенням кількості кроків в день, але ці переваги нівелювалися після 7500 кроків в день.

Зараз широко поширене переконання, що 10000 кроків у день покращують здоров’я . Багато програм підрахунку кроків для смартфонів використовують 10000 кроків в якості мети за замовчуванням.

Але досліджень, що підтверджують або спростовують вплив на здоров’я саме цього числа кроків, проведено недостатньо.

Ходіть більше

Крім того, в Керівних принципах фізичної активності американців в сфері охорони здоров’я і соціальних служб США (редакція від 2018 року) до якості рекомендацій використовуються хвилини (150 хвилин на тиждень фізичної активності помірної інтенсивності, включаючи швидку ходьбу), а не кроки.

7500 кроків в день – зниження ризику смерті

Але підрахунок кроків може бути більш зручним для більшості людей, так як багато мобільні гаджети мають вбудовані додатки для вимірювання кількості кроків.

Саме показник кількості кроків брали до уваги автори дослідження, опублікованого 29 травня 2019 року на сайті JAMA Internal Medicine. Воно проводилося з 2011 по 2015 рік, учасниці носили акселерометри для об’єктивного вимірювання кроків.

Кількість учасниць – 16 741 осіб, середній вік – 72 роки, спостереження тривало в середньому 4,3 року.

За результатами дослідження, після внесення поправок:

  • на вік,
  • час носіння акселерометра,
  • ставлення до куріння,
  • вживання алкоголю,
  • оцінки загального стану здоров’я
  • і підрахунку 10 факторів, пов’язаних з ризиком розвитку раку або серцево-судинних захворювань,

ризик смертності від усіх причин значно знизився зі збільшенням числа кроків в день.

користь ходьби

Кроки продовжують Ваше життя

У порівнянні з жінками, які робили найменшу кількість кроків в день (в середньому 2718), у жінок, які робили в середньому 4363 кроку в день, ризик смертності від усіх причин знизився на 41%, на 46% ризик знижувався серед жінок, які робили в середньому 5905 кроків в день, і на 58% для жінок, які зробили найбільшу кількість кроків в день (в середньому 8442).

Ризик смертності від усіх причин поступово знижувався на 15% на кожні додаткові 1000 кроків в день. Однак ця перевага вирівнялося на рівні приблизно в 7500 кроків в день.

Аналіз інтенсивності ходьби з поправкою на кількість кроків в день показав, що вона майже не впливає на ризик смерті в літньому віці у жінок; вирішальне значення має саме кількість зроблених кроків.

Важливо! Фізична активність

Природно, дослідження мало певні обмеження. Учасниці в основному належали до європеоїдної раси і мали високий соціально-економічний статус.

Крім того, жінки, що брали участь в цьому дослідженні, могли бути більш активними, ніж в загальній популяції. З цих причин результати не можна екстраполювати на все населення, менш активних жінок і на чоловіків.

Проте, отримані дані дозволяють давати більш конкретні рекомендації певної частини населення про рівень необхідної фізичної активності.

Радимо Вам також прочитати , опубліковану раніше.

Якщо у Вас є схожі симптоми або ознаки, зазначені в статті - Ви можете записатися на консультацію в наш медичний центр.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Читайте також

Залишити коментар

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

    ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ