Кіфоз, лордоз і трудові будні

Види вигинів хребта

Виявляється, вираженість фізіологічних вигинів хребта безпосередньо впливає на стомлення спини під час фізичної роботи або тривалої статичного навантаження (сидіння та стояння).

Нагадаємо, що виділяють два види фізіологічних вигинів хребта:

  • лордоз (вигин дугою вперед)
  • і кіфоз (вигин дугою назад).

З цими вигинами хребет під час руху подібний пружині і згладжує поштовхи від ходьби або стрибків. Чим більше виражені вигини, тим сильніше амортизація і людина краще переносить динамічне навантаження, тобто менше втомлюється під час руху.

Особливо це актуально для поперекового лордозу. Люди з вираженим поперековим прогином досить довго можуть йти не втомлюючись. У тривалому поході вони не можуть зрозуміти, чому їх супутники падають від втоми і тримаються за спину, в той час, як вони самі бадьорі і повні енергії.

Кіфоз, лордоз і трудові будні Херсон

Статичне навантаження

Але при статичному навантаженні лордози і кіфози виявляються зайвими. Щоб людина могла, не втомлюючись, довго сидіти або стояти, хребет повинен бути максимально прямим. Будь виражений вигин при статичному навантаженні вимагатиме напруги навколишніх м’язів.

Ось чому ті, хто крокував невтомно десятки кілометрів, не можуть спокійно висидіти якісь дві години на театрі або на лекції. Вони починають сутулитися, крутитися, нахилятися, сповзати зі стільця, тобто перекладати по черзі навантаження на різні м’язи.

Люди з вираженим поперековим прогином досить довго можуть йти не втомлюючись

Проблема зі спиною? Лікар допоможе!

Якщо характер роботи не відповідає особливостям вигинів хребта, то звернення до лікаря з приводу болю в спині це тільки питання часу. Крім того, дискомфорт в спині стає відволікаючим чинником і знижує ефективність діяльності. Коли робота подобається, але спина дає про себе знати, можна або змінювати руховий режим, або оптимізувати робоче місце так, щоб знизити навантаження на спину.

Але лікувальну фізкультуру, звичайно ж, ніхто не відміняв!

Радимо Вам також прочитати , опубліковану раніше.

Статті на тему [/su_quote]

Якщо у Вас є схожі симптоми або ознаки, зазначені в статті - Ви можете записатися на консультацію в наш медичний центр.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Читайте також

Залишити коментар

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

    ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ