Лікування болю в області обличчя

Надання допомоги при лицьових болях

Болі в особі: види

 • Невралгій трійчастого нерва
 • Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба
 • Атипова біль в особі
 • Синдром під’язикової кістки
 • Рефлекторна симпатична дистрофія особи

І інші, але більш рідкісні форми болю в обличчі залишаться за рамками цієї статті.

 

Лікування болю в області обличчя Херсон

Невралгія трійчастого нерва

Найбільш часта причина невралгії – це різні види компресії корінця трійчастого нерва при виході його зі стовбура головного мозку в порожнині черепа різними утвореннями. Найбільш часто здавлення корінця викликає посудину, рідше – пухлини і різні інші причини. 2-3% пацієнтів хворіють на розсіяний склероз з невралгією трійчастого нерва.

Невралгія трійчастого нерва – це настільки важка  головний біль , з якою зрівнятися може хіба що, кластерна головний біль. Найбільш часто пацієнти скаржаться на різку стріляючий, або подібну удару електричного струму біль в одній половині обличчя (в 97% випадків) в одній з трьох зон розподілу гілок трійчастого нерва (як на малюнку). Біль в зоні першої гілки трійчастого нерва зустрічається тільки в 5% випадків і її причиною найчастіше є герпетичне ураження нерва.

Біль може виникати спонтанно, але частіше вона виникає у відповідь на зовнішні подразники при:

Біль настільки сильна, що при неможливості її контролювати можливі навіть суїцидальні спроби. Слід сказати, що при невралгії напади болю кожен схожий на попередній і за місцем виникнення і по тривалості, і по іншим характеристикам. Цей біль – поверхнева. На обличчі можуть бути «тригерні» точки – зони, дотик до яких, викликає в більшості випадків напад болю. Напади однотипні і тривають до 2 хвилин, хоча можуть повторюватися протягом дня незліченну безліч разів.

Тупий біль в період між нападами може свідчити про здавленні нерва патологічним утворенням, наприклад, пухлиною. Постійна і сильний біль зазвичай швидко викликає депресію.

Ціни на лікування лицевого болю

Консультація фахівця від 200 грн.
Лікування / реабілітація Вартість лікування буде відома після консультації у фахівця

Лікування болю в області обличчя Херсон

Лікування невралгії трійчастого нерва

Лікування невралгії трійчастого нерва починають з консервативної терапії. На жаль, вона в більшості випадків невдовзі стає неефективною. Тому розроблені і активно впроваджуються різні види хірургії невралгії.

Мікроваскулярна декомпресія корінця трійчастого нерва

Найбільш обгрунтованим і сучасним методом лікування є мікроваскулярная декомпресія корінця трійчастого нерва. При цій операції між нервом і посудиною укладається прокладка, яка захищає нерв і усуває невралгію.

хірургічне лікування

Деструктивні методи хірургічного лікування включають радіочастотну деструкцію вузла трійчастого нерва, коли в вузол під рентгенологічним контролем вводиться електрод і високочастотним струмом руйнуються волокна нерва, відповідальні за біль.

Балон-компресія трійчастого нерва

це метод стискання вузла нерва спеціальним балоном, при якому пошкоджуються всі волокна нерва але і йде біль. Останні два методи, як і периферичні спирт-новокаїнові блокади, пошкоджують нерв і викликають різні порушення чутливості. Тому їх застосовують тільки у випадках, коли мікроваскулярная декомпресія нерва неможлива.

Лікування болю в області обличчя Херсон

Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба

Сам скронево-нижньощелепний суглоб знаходиться нижче вуха між нижньою щелепою і підставою черепа. Відкривання рота відбувається за рахунок руху саме в цьому суглобі. Біль виникає при рухах в суглобі і може віддавати в нижню щелепу, шию, вухо, мигдалини. Нерідко, біль в суглобі супроводжується головним болем напруги. Пацієнти можуть повідомляти про явища скреготіння зубами і «заклинювання» нижньої щелепи.

На розвиток захворювання впливають фактори:

 • Поразка внутрішньосуглобових утворень
 • Захворювання навколишніх тканин і м’язів
 • порушення прикусу
 • Запалення суглоба.

У деяких ситуаціях можливе виявлення «тригерних точок» в м’язах, що викликають руху в суглобі (скронева, жувальна і ін). У важких випадках розвивається виражене відхилення нижньої щелепи від середньої лінії при відкриванні рота.

Для діагностики захворювання застосовують рентенографію нижньої щелепи і суглоба. Всім пацієнтам виконується консультація стоматолога в умовах центру AXON для встановлення правильного діагнозу.

Лікування захворювання комплексне і складається з наступних основних компонентів:

 1. Знеболюючі (грамотно підібрані препарати приносять швидке і стійке полегшення)
 2. антидепресанти
 3. Ортопедичні пристрої для рота
 4. Лікувальна фізкультура для м’язів обличчя
 5. фізіотерапевтичні процедури
 6. лікувальні блокади

Всі види лікування і діагностики доступні в медичному центрі AXON. Висококваліфіковані фахівці виконають правильну діагностику і призначати ефективне лікування.

Лікування болю в області обличчя Херсон

Атипова біль в особі

Це – група синдромів, що супроводжуються болем в особі, але не відносяться до невралгії трійчастого нерва. Як правило, біль тривала, але варіює по інтенсивності. У більшості випадків вона одностороння тупий, ниючий або приступообразная. Рідко біль за типом «удару електричного струму». У більшості випадків страждають таким видом болю жінки. Такий вид болю не чітко відповідає зонам розподілу іннервації трійчастого нерва. Такі больові синдроми часто супроводжуються головним болем напруги.

Пусковим механізмом таких больових синдромів часто є стрес, який в подальшому перетікає в депресію. У деяких пацієнтів пусковими механізмами є травма особи, інфекції, пухлини.

Лікування таких атипової болю в особі складний і багатокомпонентний процес, оскільки встановити основну причину розвитку болю дуже складно. Саме, виявлення пускового механізму і корекція, викликаних ним порушень, лежить в основі лікування.

Застосовуються такі методи:

 • Різні ортопедичні пристрої для рота
 • Блокади трійчастого нерва і скронево-нижньощелепного суглоба
 • Медикаментозна терапія болю
 • антидепресанти
 • фізична терапія

Лікування болю в області обличчя Херсон

Синдром «під’язикової кістки»

В основі цього синдрому лежить запалення і кальцифікація місця прикріплення шілопод’язичная зв’язки до під’язикової кістки.

Такий синдром може розвиватися у пацієнтів з дифузним идиопатическим скелетних гіперостоз.

Біль при цьому гостра і пронизлива. Виникає при рухах в нижній щелепі, поворотах шиї, ковтанні. Зазвичай біль починається від кута щелепи і віддає в передню поверхню шиї. Деякі пацієнти скаржаться на відчуття стороннього тіла в глотці.

Для діагностики застосовують різні методи візуалізації (КТ, МРТ) та діагностичні блокади.

Лікування в даній ситуації починається з блокад з кортикостероїдами. Крім того, застосовуються знеболюючі і антидепресанти.

Рефлекторна симпатична дистрофія особи

Це рідкісна причина болю в обличчі, яка відноситься до комплексного регіонарного больового синдрому I типу.

Основні причини:

 • Травма м’яких тканин обличчя
 • прорізування зубів
 • пухлини
 • Інфекційні захворювання
 • запалення суглобів
 • Інсульт або захворювання черепних нервів.

Як правило, це – пекучий біль в особі з явищами порушення сприйняття подразників на шкірі і слизових. Характерно, також, наявність тригерних зон і трофічних змін на шкірі та слизових. Симптоми часто супроводжує депресія і порушення сну.

На першому етапі лікування встановлюється причинний фактор, який повинен бути повністю усунутий. На другому етапі усувається дисфункція вегетативної нервової системи на обличчі шляхом блокування зірчастого вузла.

Ми повернемо Вас до активного життя!

Підготував А. Леонтьєв

ПИТАННЯ ВІДПОВІДЬ

Які види лицьових болів?
Види лицьових болів – невралгія трійчастого нерва, дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба і атипова біль в обличчі. Більше читайте на сторінці.
Як лікують біль в обличчі?
Застосовуються такі методи: різні ортопедичні пристосування для рота, блокади, медикаментозна терапія, антидепресанти і фізтерапія.
Як можна записатися на прийом або консультацію?
Записаться на прием и получить консультацию можно по телефону (099) 075-95-12.
ЗАПИСАТЬСЯ НА ПРИЕМ
Стаття перевірена лікар-нейрохірург вищої категорії Леонтьєвим ОЛЕКСІЄМ, носить загальний інформаційний характер, не замінює консультацію фахівця. Для рекомендацій з діагностики та лікування необхідна консультація лікаря.

Залишити коментар

НАШІ ФАХІВЦІ

Бабич Николай (Херсон)

Бабич Микола

фізичний терапевт, ерготерапевт зі стажем роботи 5 років
нейрохирург Леонтьев Алексей Юрьевич (Херсон)

Леонтьєв Олексій

лікар-нейрохірург вищої категорії, працюють з 2001 року, завідувач відділенням нейрохірургії КНП "ХОКЛ" ХОР з 2011 року, кандидат медичних наук
врач нейрохирург Журавлев Александр (Херсон)

Журавльов Олександр

лікар-фахівець, нейрохірург зі стажем роботи 6 років
врач нейрохирург Назаренко Ольга (Херсон)

Назаренко Ольга

лікар-нейрохірург першої категорії, зі стажем роботи понад 10 років
врач нейрохирург Селедец Олег (Херсон)

Селедець Олег

лікар вищої категорії, нейрохірург зі стажем роботи понад 30 років

Надавати якісну ЛІКУВАННЯ І ВІДНОВЛЕННЯ

ВСІ ПОСЛУГИ ЦЕНТРУ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію —
Зв’яжіться з нами

Замовити дзвінок

  Адреса
  м. Херсон, провулок Пугачова, 11

  Телефони
  (099) 075-95-12
  (096) 602-16-77

  Написати нам
  info@axon.ks.ua

  Час роботи:
  Пн-Пт: 9:00-18:00

  Переваги Медичного Центру для Вас

  иконка докторо

  Виключно кваліфікований персонал

  иконка уникальный подход

  Індивідуальний підхід до кожного пацієнта

  иконка диагностика

  Діагностика, консультація і лікування

  иконка скидки

  Доступні ціни на програми реабілітації

  ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

   ЗАПИСАТЬСЯ НА ПРИЕМ