Часті питання

З через що зазвичай з'являються болі в спіні?

Біль у спіні може буті як наслідком остеохондрозу, міжхребцевих грижах, захворювань суглобів хребта, запалений в м’язах й сухожиллях, пухлина, так й наслідком проблем внутрішніх ОРГАНІВ:

 • серця,
 • нірок та ін.

За суті болю сприймається людьми однаково, а першопричина може мати відчутні Відмінності. Тому спочатку треба мати Точний діагноз лікаря – фахівця.

Найчастіше люди стікаються сортаменту з остеохондрозом.

Остеохондроз  – захворювання хребта, що супроводжується структурними змінами міжхребцевого хряща й тіл хребців, з подалі Утворення кісткових наростів (остеофитов). Згідно з кістковим наростом, збільшуючись в розмірах, викликають звуження (стеноз) міжхребцевого каналу й починають чинити Тиск на Нервові корінці, посилюється при зміщенні хребців відносно свого анатомічного положення.

Природна Реакція організму – Біль і спазми. Це потрібно для того, щоб іммобілізувати Ураження область й дати їй відновіться.

Що робити? Потрібно дати Собі відпочинок, щоб пройшла Гостра фаза.

Допомогти м’язам спини – тренувати м’язи, Які допоможуть утримувати правильне положення тіла. В цьом Вам допоможуть в Центрі здоров’я Axon. Ми складемо Вам  індивідуальний план для зайнятості,  щоб впоратися з болем у спіні і ТІМ самим поліпшити якість життя

Яку роль відіграє постава при виконанні фізичних вправ?

Погана постава – це неправильне положення кісток в скелеті, з часом підлаштовуються м’язи, стаючи в одному місці короткими й гіперактивнім, а в інших – подовжений і Слабкий. Якщо не враховувати поставу, будь-яка вправа може стати шкідливім.

Так, при спільній сутулості й кіфозі грудного відділу хребта небезпечний для плечових суглобів стають німі через голову, тяги за голову, а іноді й звичайні жімі и тяги. Можливо, прийдеться змінити хват, кут, щоб зробити вправо безпечним. Закачування грудних м’язів при сутулості тільки погіршить проблему.

Для людей з Гіперлордоз (великим прогинам в поперек й нахилом таза вперед) шкідливі Вправи на прес

 • з підйомом ніг у вісі,
 • Лежачі,
 • скручування з відривом поперек від підлоги –

це збільшує НАВАНТАЖЕННЯ на поперек.

Обов’язково проконсультуйтеся у Центрі здоров’я AXON на предмет правильного Виконання вправо, або пройдіть курс індивідуальних зайняти з реабілітологом  для ПІДТРИМКИ в здоровому стані м’язово-скелетної системи

Чи потрібно загартовуватися при поперекової грижі?

Мені 25 років, є дві грижі поперекові: 7 і 9 мм. Вони зазвичай не болять і не заважають особливо, але якщо переохолодження сильне, то на півроку-рік запалення, від будь-якого протягу болить. Особливо якщо остигають щиколотки, тому цілий рік в шкарпетках ходжу. Потрібно якось загартовуватися? Або розслабляти м’язи після контакту з холодом? Спортом займаюся.

Ваш випадок досить типовий:  грижі міжхребцевих дисків  є, але особливих проблем не створюють. Оскільки загострення виникають тільки при переохолодженні, то ми маємо справу з міофасціальним синдромом (фіиброміалгією), тобто болю викликаються напруженими м’язами. Річ у тому, що грижі міжхребцевих дисків на холод не реагують, а ось м’язам невеликого протягу досить, для того, щоб втратити еластичність і спазмованих.

Намагайтеся не переохолоджувати спину.

Те, що займаєтеся спортом це добре, але фізичні навантаження 2-3 рази в тиждень не здатні замінити систематичне виконання вправ, скоординованих  реабілітологом.

Про загартовування в найближчий рік думати недоцільно, тому що ефект буде незначний, а ризик отримати загострення дуже великий

Залишити коментар

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію —
Зв’яжіться з нами

Замовити дзвінок

  Адреса
  м. Херсон, провулок Пугачова, 11

  Телефони
  (099) 075-95-12
  (096) 602-16-77

  Написати нам
  info@axon.ks.ua

  Час роботи:
  Пн-Пт: 9:00-18:00

  Переваги Медичного Центру для Вас

  doc

  Виключно кваліфікований персонал

  unic

  Індивідуальний підхід до кожного пацієнта

  find

  Діагностика, консультація і лікування

  money

  Доступні ціни на програми реабілітації

  ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ