Захворювання і травми нервової системи, як правило, не проходять безслідно. Часто вони призводять до зниження якості життя, трудової та соціальної дезадаптації або навіть інвалідності.
На щастя, людський організм має великий потенціал до відновлення втрачених функцій, а при неможливості – до розвитку компенсаторних або заміщають механізмів. У цьому пацієнтам допомагає медична реабілітація.
Устаткування для фізреабілітації
Медична реабілітація – комплекс заходів, спрямований на відновлення максимально можливу фізичну, психічну, професійної та соціальної повноцінності.
Максимально ефективної медична реабілітація стає при дотриманні її основних принципів:
ранній початок (сприятливий прогноз щодо відновлення втрачених функцій спостерігається при більш ранньому початку реабілітаційних заходів);
комплексність (для відновлення втрачених функцій застосовують різні засоби медичної реабілітації: кінезітерапію, ерготерапія, масаж, апаратну фізіотерапію, тейпування, заняття в спеціальних тренажерах);
індивідуальний підхід (реабілітаційна програма складається з урахуванням захворювання, функціонального стану організму і наявних протипоказань);
етапність і безперервність (відновлювальні заходи слід проводити безперервно, а їх інтенсивність повинна збільшуватися поступово і дозовано під чуйним керівництвом лікаря-реабілітолога);
соціальна спрямованість (першочерговими завданнями є повернення здатності пацієнта до самообслуговування, самостійного пересування і трудової діяльності);
контроль ефективності (оцінка стану організму і процесів відновлення, корекція реабілітаційних заходів і перехід до наступних етапів).
Засоби медичної реабілітації
Лікувальна фізкультура (ЛФК)
Одним з основних засобів медичної реабілітації є лікувальна фізкультура (ЛФК, кінезітерапія). Завданнями лікувальної фізкультури є активізація всіх систем організму, корекція моторних порушень, профілактика ускладнень, пов’язаних з гіподинамією.
В основі ЛФК – фізичні вправи, які використовуються в лікувальних цілях:
пасивні (виконуються за допомогою лікаря-реабілітолога без вольового зусилля пацієнта, активне скорочення м’язів не відбувається; використовуються на ранніх етапах відновлення для профілактики розвитку стійких рухових розладів, контрактур, анкілозів, трофічних порушень);
активні (пацієнт виконує самостійно, довільно контролюючи силу, напрям і амплітуду рухів).
Також в ЛФК відносять дихальну гімнастику, яку використовують з метою поліпшення легеневої вентиляції, зміцнення дихальних м’язів, запобігати розвиткові легеневих ускладнень.
Ерготерапія
Заходи, спрямовані на соціально-побутову реабілітацію пацієнта, відновлення здатності до повсякденної діяльності та формування незалежного способу життя називають ерготерапія.
Заняття складаються в імітації повсякденних ситуацій:
самообслуговування (умивання, чищення зубів);
харчування (їжа столовими приборами, пиття зі склянки);
За допомогою ерготерапії поліпшуються не тільки рухові, але і когнітивні функції і емоційний стан пацієнта.
Масаж
Масаж – це комплекс прийомів механічного впливу на тканини організму.
Його використовують в різних областях медицини як з профілактичною метою (для загального зміцнення організму), так і для лікування захворювань.
Масаж володіє комплексною дією і впливає на функціональний стан всього організму. Відомо про його позитивний вплив на опорно-руховий апарат, серцево-судинну, дихальну, нервову і лімфатичну системи.
Апаратна фізіотерапія
Використання фізичних факторів для лікування та профілактики захворювань називають фізіотерапією. Її також використовують в комплексі з іншими засобами медичної реабілітації для відновлення втрачених функцій.
Відомо, що в фізіологічних дозах фізичні фактори стимулюють системні компенсаторні реакції, активізують обмінні процеси, мобілізують захисні сили організму, потенціюють дію медикаментів. Крім цього фізіотерапія є безпечною для пацієнта:
не викликає алергічних,
токсичних
або інших побічних реакцій.
Фізіопроцедури на сучасному обладнанні
Залежно від виду і форми фізичної енергії, розрізняють:
Знання, вміння, досвід професійної команди, індивідуальний підхід, сучасне обладнання – в медичному центрі “AXON” створені всі необхідні умови для ефективної і безпечної реабілітації!
Пацієнти можуть прийти до наших фахівців з уже поставленим діагнозом або ж пройти обстеження в медичному центрі реабілітації з метою його встановлення. Після чого і буде призначений відповідний комплекс заходів щодо відновлення здоров’я.
Відгуки наших задоволених пацієнтів говорять самі за себе. Ми допоможемо впоратися з вашою проблемою. Повернемо ваше тіло знову до життя! Ваше здоров’я – у ваших руках!
Відео фізичної реабілітації
Ми повернемо Вас до активного життя!
ПИТАННЯ ВІДПОВІДЬ
Що таке фізична реабілітація?
Фізична реабілітація – це фізичні вправи, спрямовані на відновлення здоров’я людини – Вам обов’язково допоможуть з цим у нашому центрі.
Коли застосовується фізреабілітації?
Застосовується після: грижі міжхребцевих дисків, остеохондрозу, сколіозу, гонартроз, коксартрозах. Більш детально на сторінці.
Скільки коштує курс фізреабілітації?
Вартість фізичної реабілітації починається від 200 грн.
Стаття перевірена лікар-нейрохірург вищої категорії Леонтьєвим ОЛЕКСІЄМ, носить загальний інформаційний характер, не замінює консультацію фахівця. Для рекомендацій з діагностики та лікування необхідна консультація лікаря.