Кінезіотерапія

Кінезотерапія: фізична реабілітація

Кінезотерапія, а іншими словами – це лікувальна фізкультура, є цілим комплексом заходів з лікування ряду захворювань, який використовує одне з найважливіших і історично сформованих властивостей і умінь людського організму – рух, в лікувальних цілях для самого ж організму.

Кінезотерапія включає цілий процес, який починається з тестування скелетно-м’язової та нервової систем людини, виявлення у нього «слабких» і «сильних» місць, проблем і надалі формування шляхів їх вирішення шляхом зміцнення «слабких» м’язів або навчання новим механізмам дії працюючих м’язів, щоб вони взяли на себе функції непрацюючих.

Кінезіотерапія Херсон

Наведемо приклади

При розвитку у людини бронхіальної астми при формуванні хронічної дихальної недостатності розвиваються порушення в постачанні тканин організму киснем – кисневе голодування, яке викликає порушення в усіх органах і системах організму. У такій ситуації виконання дихальної гімнастики й аеробних вправ значно покращує постачання крові киснем і полегшує стан пацієнта.

Тренування дихальної мускулатури має величезним значенням для відновлення порушених функцій організму, оскільки в організмі людини в умовах хвороби «продовжує працювати або поліпшується» тільки те, що потрібний і активно працює. Ті ж системи й органи, які «бережуть» і залишають «в спокої», щоб не «перезавантажувати» – не тренуються, не розвиваються, а також не відновлюється.

Крім того, загальне поліпшення кровообігу в організмі і в ураженому органі, яке досягається виконанням вправ, є найважливішим відновлювальним фактором призводить до зцілення або заміщення функцій уражених тканин і органів.

Вправи, які розроблені для лікування

 • онкологічних захворювань,
 • ішемічної хвороби серця,
 • гіпертонії та безлічі інших станів.

І, безумовно, кінезотерапія є найважливішим інструментом в реабілітації після різних травм і захворювань кістково-м’язової та нервової систем.

Поняття

Форми

 • Ранкова гімнастика,
 • Лікувальна ходьба (теренкур, коригуюча скандинавська ходьба),
 • Тренувально-оздоровчі прогулянки пішки, на велосипедах, на човнах і т.д.,
 • оздоровчий біг,
 • Ігрові та спортивні заняття,
 • Вправи в воді,
 • І багато іншого.

Норми

Найважливішим поняттям, на якому теж хотілося б зупинити – є розуміння міри. Бездумне і неметодичне виконання будь-яких видів вправ несе в собі потенційну загрозу процесу відновлення втрачених функцій та адаптації організму до нових умов існування.

На жаль, часто фахівці нашого медичного центру AXON спостерігають невтішну картину, коли пацієнти в прагненні відновити самостійно виконують або зовсім неправильні вправи, або навіть правильні вправи, але технічно невірно. У такій ситуації виникає високий ризик не тільки відсутність прогресу, але навіть регресу і появи нових симптомів.

Наведу приклад. Пацієнт після вивиху шийного відділу хребта був оперований нейрохірургами. В післяопераційному періоді він отримав вправи на найближчий час, а в подальшому виконував їх несистематично протягом декількох місяців і став відзначати погіршення самопочуття у вертикальному положенні.

У цій ситуації вправи вже були неефективні та навіть у чомусь сприяли регресу, а нерегулярне виконання призвело до формування негативного відновної динаміки.

Однак, пацієнту стало здаватися, що йому «неправильно» зробили операцію і він наполягав на реоперації, хоча достатньо було б лише відкоригувати реабілітаційну програму. Подібні випадки виникають досить часто, що говорить про важливість реабілітації та кінезотерапії протягом тривалого часу в процесі відновлення.

Зустрічаються і інші ситуації, коли, наприклад, пацієнти вирішують, що «більше – це краще» і починають виконувати більше вправ або самостійно збільшувати навантаження і незабаром, з подивом, виявляють погіршення самопочуття і навіть загострення симптомів, у чому, знову ж таки, починають звинувачувати не себе, а лікарів.

Іноді, дуже складно буває пояснити і довести, що причиною цього є всього лише похибка реабілітації і виправити все можна відрегулювати кількість і якість вправ.

Таким чином, робота в тісному зв’язку з фізичним терапевтом (кінезіотерапевт) не просто покращує результати відновлення, але і захищає пацієнта від погіршення і регресу відновлення. Постійний контроль досвідченого і грамотного фахівця – це ваша безпека і захист від прикрих помилок.

Почуття міри

І трохи скажу про почуття міри. Іноді в бажанні отримати більшу за короткий час пацієнти перетинають кордони «безбольової» вправ прагнуть «подолати» біль. Така поведінка часто не залишається безкарним. Погіршення або регрес наступають досить швидко.

Потрібно чітко розуміти, що у кожного організму є ресурс і певний обсяг відновлювальних можливостей і здібностей. Перевищення цієї межі не несе в собі користі найчастіше, адже це ж не змагальний спорт, де досягнення можливі лише шляхом перевищення своїх можливостей!

Під час проведення реабілітації після захворювання або травми це почуття міри – найважливіше почуття в самоконтролі, ігнорувати яке – небезпечно!

Виходячи з цього, стає зрозумілим чому неможливо скласти програму реабілітації без попереднього тестування і з’ясування безлічі питань, починаючи з ресурсів організму, і закінчуючи прагненнями, бажаннями та переконаннями пацієнта.

Індивідуальна програма реабілітації враховує масу питань і є динамічним процесом, заснованим на прогнозуванні, контролі досягнутого, корекції неефективної частини та збільшенні ефективної, і багатьох інших факторах.

І тільки шляхом постійної роботи в тандемі з професійним кінезіотерапевт можливо розкрити максимальний потенціал реабілітації та відновлення порушених функцій.

Кінезіотерапія Херсон

Найважливіші постулати

 • Дозовані фізичні навантаження
 • Активну участь пацієнта в реабілітаційному процесі

Форми

 • Загальна кінезотерапія – зміцнює та оздоровлює весь організм.
 • Спеціальні фізичні вправи – спрямовані на відновлення та компенсацію порушених функцій, а також на адаптацію до нових умов існування.

Режими

 • Пасивний режим – призначений для обмеження навантаження і знерухомлення проблемної області.
 • Активний режим – надає стимулюючу дію на організм, зміцнює волю пацієнта, надає психотерапевтичний вплив, викликає адаптацію організму до фізичних навантажень.

Фізичні вправи

Це комплекс вправ, що складається з природних рухів людини, який дозволяє вибірково впливати на певні групи м’язів і пов’язані з ними органи. Провідним є метод дозованих тренувань зміцнюють адаптаційні властивості організму.

Підбір вправ виконують досвідчені фахівці з урахуванням всіх особливостей пацієнта, його адаптивних здібностей, перенесених захворювань і операцій, реакцій з боку серцево-судинної і дихальної систем на вправи.

При хронічних захворюваннях хребта

Практичні всі захворювання опорно-рухового апарату і нервової системи потребують активної кінезотерапії, оскільки остання викликає адаптаційні реакції, покращує кровообіг і живлення тканин, підвищує тонус м’язів, відновлює згаслі і ослабшие умовні рефлекси. У деяких ситуаціях кінезотерапія потрібна для елементарної розтяжки спазмованих м’язів і перемикання нервово-м’язових зв’язків з паралізованих м’язів на працюючі.

При травмах опорно-рухового апарату і нервової системи

Компенсаторні механізми запускаються з новою силою шляхом детального опрацювання звичних рухів і прагнення пацієнта виконати втрачені рухи. Суворе дозування вправ допомагає підійти до збільшення обсягу рухів безболісно і безпечно.

Постійний контроль реабілітолога дозволяє уникнути гальмування прогресу або чинити шкоду пацієнтом. Відновлення в повному обсязі втрачених або скорочених функцій без кінезотерапії практично неможливо.

Вартість

Кінезіотерапія
Одне заняття кінезотерапії від 100 грн.

Фотогалерея

Відео сучасної фізичної реабілітації

Ми повернемо Вас до активного життя!

Підготував А. Леонтьєв

ПИТАННЯ ВІДПОВІДЬ

Що таке кінезіотерапія?
Кінезотерапія, а іншими словами – це лікувальна фізкультура, є цілим комплексом заходів з лікування ряду захворювань.
Які форми кінезіотерапії?
Ранкова гімнастика, лікувальна ходьба, тренувально-оздоровчі прогулянки пішки, на велосипедах, на човнах і оздоровчий біг.
Як підібрати вправи для кінезіотерапії?
Підбір вправ виконують досвідчені фахівці з урахуванням всіх особливостей пацієнта. І наш центр Вам з цим допоможе.

ЗАПИСАТЬСЯ НА ПРИЕМ

Стаття перевірена лікар-нейрохірург вищої категорії Леонтьєвим ОЛЕКСІЄМ, носить загальний інформаційний характер, не замінює консультацію фахівця. Для рекомендацій з діагностики та лікування необхідна консультація лікаря.

Залишити коментар

НАШІ ФАХІВЦІ

Евгений Борович Херсон

Борович Євген

Фізичний терапевт, ерготерапевт зі стажем роботи 5 років, Фізичний терапевт, ерготерапевт зі стажем роботи 5 років
Бабич Николай (Херсон)

Бабич Микола

фізичний терапевт, ерготерапевт зі стажем роботи 5 років
нейрохирург Леонтьев Алексей Юрьевич (Херсон)

Леонтьєв Олексій

лікар-нейрохірург вищої категорії, працюють з 2001 року, завідувач відділенням нейрохірургії КНП "ХОКЛ" ХОР з 2011 року, кандидат медичних наук
врач нейрохирург Журавлев Александр (Херсон)

Журавльов Олександр

лікар-фахівець, нейрохірург зі стажем роботи 6 років
врач нейрохирург Назаренко Ольга (Херсон)

Назаренко Ольга

лікар-нейрохірург першої категорії, зі стажем роботи понад 10 років
врач нейрохирург Селедец Олег (Херсон)

Селедець Олег

лікар вищої категорії, нейрохірург зі стажем роботи понад 30 років

ВСІ ПОСЛУГИ ЦЕНТРУ

Надаємо якіснє ЛІКУВАННЯ І ВІДНОВЛЕННЯ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію —
Зв’яжіться з нами

Замовити дзвінок

  Адреса
  м. Херсон, провулок Пугачова, 11

  Телефони
  (099) 075-95-12
  (096) 602-16-77

  Написати нам
  info@axon.ks.ua

  Час роботи:
  Пн-Пт: 9:00-18:00

  Переваги Медичного Центру для Вас

  doc

  Виключно кваліфікований персонал

  unic

  Індивідуальний підхід до кожного пацієнта

  find

  Діагностика, консультація і лікування

  money

  Доступні ціни на програми реабілітації

  ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

   ЗАПИСАТЬСЯ НА ПРИЕМ