Кінезіотерапія

Реабілітація: кінезіотерапія

Про що тут піде мова?

Кінезіотерапія, а іншими словами – це лікувальна фізкультура, є цілим комплексом заходів по лікуванню ряду захворювань, який використовує одне з найважливіших і історично сформованих властивостей і умінь людського організму – рух, в лікувальних цілях для самого ж організму.

Кінезіотерапія включає цілий процес, який починається з тестування скелетно-м’язової та нервової систем людини, виявлення у нього «слабких» і «сильних» місць, проблем і в подальшому формування шляхів їх вирішення за рахунок зміцнення «слабких» м’язів або навчання новим механізмам дії працюючих м’язів, щоб вони взяли на себе функції непрацюючих.

Кінезіотерапія

Наведемо приклади

При розвитку у людини бронхіальної астми при формуванні хронічної дихальної недостатності розвиваються порушення в постачанні тканин організму киснем – кисневе голодування, яке викликає порушення в усіх органах і системах організму. У такій ситуації виконання дихальної гімнастики і аеробних вправ значно покращує постачання крові киснем і полегшує стан пацієнта.

Тренування дихальної мускулатури має величезний значенням для відновлення порушених функцій організму, оскільки в організмі людини в умовах хвороби «продовжує працювати або поліпшується» тільки те, що затребуване і активно працює. Ті ж системи і органи, які «бережуть» і залишають «в спокої», щоб не «перезавантажувати» – не тренуються, не розвиваються, а також не відновлюється.

Крім того, загальне поліпшення кровообігу в організмі і в ураженому органі, яке досягається виконанням вправ, є найважливішим відновлювальних фактором призводить до зцілення або заміщення функцій уражених тканин і органів.

В даний час є вправи, які розроблені для лікування:

 • онкологічних захворювань,
 • ішемічної хвороби серця,
 • гіпертонії і безлічі інших станів.

І, безумовно, кінезіотерапія є найважливішим інструментом в реабілітації після різних травм і захворювань кістково-м’язової та нервової систем.

У поняття кінезіотерапії входять:

 • фізичні вправи,
 • механотерапія,
 • трудотерапія,
 • лікувальний масаж .

Форми кінезіотерапії:

 • Ранкова гімнастика
 • Лікувальна ходьба:
  • теренкур
  • Коригуюча скандинавська ходьба
 • Тренувально-оздоровчі прогулянки пішки, на велосипедах, на човнах і т.д.
 • оздоровчий біг
 • Ігрові та спортивні заняття
 • Вправи в воді
 • І багато іншого

Ціни на кінезіотерапія

Кінезіотерапія
Одне заняття кінезіотерапії від 100 грн.

міра

Найважливішим поняттям, на якому теж хотілося б зупинити – є розуміння міри. Бездумне і неметодічное виконання будь-яких видів вправ несе в собі потенційну загрозу процесу відновлення втрачених функцій та адаптації організму до нових умов існування.

На жаль, часто фахівці нашого медичного центру AXON спостерігають невтішну картину, коли пацієнти в прагненні відновити самостійно виконують або зовсім неправильні вправи, або навіть правильні вправи, але технічно невірно. У такій ситуації виникає високий ризик не тільки відсутність прогресу, але навіть регресу і появи нових симптомів.

приклад

Наведу приклад. Пацієнт після вивиху шийного відділу хребта був оперований нейрохірургами. В післяопераційному періоді він отримав вправи на найближчий час, а в подальшому виконував їх несистематично протягом декількох місяців і став відзначати погіршення самопочуття у вертикальному положенні.

У цій ситуації вправи вже були неефективні і навіть у чомусь сприяли регресу, а нерегулярне виконання призвело до формування негативного відновної динаміки.

Однак, пацієнту стало здаватися, що йому «неправильно» зробили операцію і він наполягав на реопераций, хоча достатньо було б лише відкоригувати реабілітаційну програму. Подібні випадки виникають досить часто, що говорить про важливість реабілітації і кінезіотерапії протягом тривалого часу в процесі відновлення.

Зустрічаються і інші ситуації, коли, наприклад, пацієнти вирішують, що «більше – це краще» і починають виконувати більше вправ або самостійно збільшувати навантаження і незабаром, з подивом, виявляють погіршення самопочуття і навіть загострення симптомів, у чому, знову ж таки, починають звинувачувати не себе, а лікарів.

Іноді, дуже складно буває пояснити і довести, що причиною цього є всього лише похибка реабілітації і виправити все можна відрегулювати кількість і якість вправ.

Таким чином, робота в тісному зв’язку з фізичним терапевтом (кінезіотерапевт) не просто улучает результати відновлення, але і захищає пацієнта від погіршення і регресу відновлення. Постійний контроль досвідченого і грамотного фахівця – це ваша безпека і захист від прикрих помилок.

Почуття міри

І трохи скажу про почуття міри. Іноді в бажанні отримати більшу за короткий час пацієнти перетинають кордони «безбольової» вправ прагнуть «подолати» біль. Така поведінка часто не залишається безкарним. Погіршення або регрес наступають досить швидко.

Потрібно чітко розуміти, що у кожного організму є ресурс і певний обсяг відновлювальних можливостей і здібностей. Перевищення цієї межі не несе в собі користі найчастіше, адже це ж не змагальний спорт, де досягнення можливі лише шляхом перевищення своїх можливостей!

Під час проведення реабілітації після захворювання або травми це почуття міри – найважливіше почуття в самоконтролі, ігнорувати яке – небезпечно!

Виходячи з цього, стає зрозумілим чому неможливо скласти програму реабілітації без попереднього тестування і з’ясування безлічі питань, починаючи з ресурсів організму, і закінчуючи прагненнями, бажаннями і переконаннями пацієнта.

Індивідуальна програма реабілітації враховує масу питань і є динамічним процесом, заснованим на прогнозуванні, контролі досягнутого, корекції неефективною частини і збільшенні ефективної, і багатьох інших інших факторах.

І тільки шляхом постійної роботи в тандемі з професійним кінезіотерапевт можливо розкрити максимальний потенціал реабілітації і відновлення порушених функцій.

Кінезіотерапія

Найважливіші постулати кінезіотерапії

 • Дозовані фізичні навантаження
 • Активну участь пацієнта в реабілітаційному процесі

форми кінезіотерапії

 • Загальна кінезіотерапія – зміцнює і оздоровлює весь організм.
 • Спеціальні фізичні вправи – спрямовані на відновлення та компенсацію порушених функцій, а також на адаптацію до нових умов існування.

режими кінезіотерапії

 1. Пасивний режим – призначений для обмеження навантаження і знерухомлення проблемної області.
 2. Активний режим – надає стимулюючу дію на організм , зміцнює волю пацієнта, надає психотерапевтичний вплив, викликає адаптацію організму до фізичних навантажень.

Фізичні вправи

Це комплекс вправ, що складається з природних рухів людини, який дозволяє вибірково впливати на певні групи м’язів і пов’язані з ними органи. Провідним є метод дозованих тренувань зміцнюють адаптаційні властивості організму.

Підбір вправ

Підбір вправ виконують досвідчені фахівці з урахуванням всіх особливостей пацієнта, його адаптивних здібностей, перенесених захворювань і операцій, реакцій з боку серцево-судинної і дихальної систем на вправи.

Кінезіотерапія при хронічних захворюваннях хребта

Практичні всі захворювання опорно-рухового апарату і нервової системи потребують активної кінезіотерапії, оскільки остання викликає адаптаційні реакції, покращує кровообіг і живлення тканин, підвищує тонус м’язів, відновлює згаслі і ослабшие умовні рефлекси. У деяких ситуаціях кінезіотерапія потрібна для елементарної розтяжки спазмованих м’язів і перемикання нервово-м’язових зв’язків з паралізованих м’язів на працюючі.

Кінезіотерапія при травмах опорно-рухового апарату і нервової системи

Компенсаторний механізми запускаються з новою силою за рахунок детального опрацювання звичних рухів і прагнення пацієнта виконати втрачені руху. Суворе дозування вправ допомагає підійти до збільшення обсягу рухів безболісно і безпечно.

Постійний контроль реабілітолога дозволяє уникнути гальмування прогресу або нанесення собі шкоди пацієнтом. Відновлення в повному обсязі втрачених або скорочених функцій без кінезіотерапії практично неможливо.

Кінезіотерапія в дії (фото)

Відео сучасної фізичної реабілітації

Ми повернемо Вас до активного життя!

Підготував А. Леонтьєв

ПИТАННЯ ВІДПОВІДЬ

Що таке кінезіотерапія?
Кінезіотерапія, а іншими словами – це лікувальна фізкультура, є цілим комплексом заходів по лікуванню ряду захворювань.
Які форми кінезіотерапії?
Ранкова гімнастика, лікувальна ходьба, тренувально-оздоровчі прогулянки пішки, на велосипедах, на човнах і оздоровчий біг.
Як підібрати вправи для кінезіотерапії?
Підбір вправ виконують досвідчені фахівці з урахуванням всіх особливостей пацієнта. І наш центр Вам з цим допоможе.

ЗАПИСАТЬСЯ НА ПРИЕМ
Стаття перевірена лікар-нейрохірург вищої категорії Леонтьєвим ОЛЕКСІЄМ, носить загальний інформаційний характер, не замінює консультацію фахівця. Для рекомендацій з діагностики та лікування необхідна консультація лікаря.

Залишити коментар

НАШІ ФАХІВЦІ

Бабич Николай (Херсон)

Бабич Микола

фізичний терапевт, ерготерапевт зі стажем роботи 5 років
нейрохирург Леонтьев Алексей Юрьевич (Херсон)

Леонтьєв Олексій

лікар-нейрохірург вищої категорії, працюють з 2001 року, завідувач відділенням нейрохірургії КНП "ХОКЛ" ХОР з 2011 року, кандидат медичних наук
врач нейрохирург Журавлев Александр (Херсон)

Журавльов Олександр

лікар-фахівець, нейрохірург зі стажем роботи 6 років
врач нейрохирург Назаренко Ольга (Херсон)

Назаренко Ольга

лікар-нейрохірург першої категорії, зі стажем роботи понад 10 років
врач нейрохирург Селедец Олег (Херсон)

Селедець Олег

лікар вищої категорії, нейрохірург зі стажем роботи понад 30 років

ВСІ ПОСЛУГИ ЦЕНТРУ

Надаємо якіснє ЛІКУВАННЯ І ВІДНОВЛЕННЯ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію —
Зв’яжіться з нами

Замовити дзвінок

  Адреса
  м. Херсон, провулок Пугачова, 11

  Телефони
  (099) 075-95-12
  (096) 602-16-77

  Написати нам
  info@axon.ks.ua

  Час роботи:
  Пн-Пт: 9:00-18:00

  Переваги Медичного Центру для Вас

  иконка докторо

  Виключно кваліфікований персонал

  иконка уникальный подход

  Індивідуальний підхід до кожного пацієнта

  иконка диагностика

  Діагностика, консультація і лікування

  иконка скидки

  Доступні ціни на програми реабілітації

  ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

   ЗАПИСАТЬСЯ НА ПРИЕМ