Розрив межберцового cиндесмозу

Розрив межберцового синдесмозу гомілковостопного суглоба

У пошуках інформації про різні травмах зв’язок і суглобів, можна зустріти термін « синдесмоз ». Це слово позначає малорухоме або нерухоме зчленування кісток людського організму. Травми цієї зв’язки зустрічаються часто, особливо якщо мова йде про спортсменів або людей, робота яких передбачає інтенсивні фізичні навантаження.

Синдесмоз - це слово позначає малорухоме або нерухоме зчленування кісток людського організму. [/ Su_quote]

Як відомо, в опорно-руховому апараті людини кістки сполучаються між собою як рухомо, так і нерухомо. Наприклад, суглоби з'єднують елементи скелета, забезпечуючи можливість руху. Якщо ж мова йде про нерухомих з'єднаннях, то тут обов'язково потрібно назвати синдесмоз. Це шлях з'єднання за допомогою тяжів щільної сполучної тканини. Такі структури не передбачають руху.

Діагностика

При підозрі на ушкодження межберцового синдесмозу необхідно ретельно перевірити його цілість.

Ознакою пошкодження може бути:

  • розширення суглобової щілини гомілковостопного суглоба,
  • порушення взаємин в гомілковостопному суглобі,
  • збільшення відстані між малогомілкової і великогомілкової кістки.

Висока розтяг не така вже й рідкість: до 10% всіх розтягувань в гомілковостопному суглобі зачіпають і синдесмоз. Особливо часто він пошкоджується у спортсменів, які в процесі гри з силою стикаються між собою, - хокеїстів і футболістів.

Лікування

На початковому етапі лікування хворий носить ортез або гіпсовий чобіток протягом 2-4 тижнів з наступним контрольним обстеженням. При збереженні хворобливості передньої межберцовая зв'язки пов'язку залишають ще на 2 тижні.

Як тільки хворобливість зникла, можна починати реабілітацію . Слід пам'ятати, що після високого розтягування спортсменам обмежують активність на значно більший термін, ніж після звичайного розтягування. При розриві синдесмоза необхідно його хірургічне відновлення з допомогою гвинта .

Протягом 6-9 тижнів після операції хворий носить гіпс або ортез , по знятті якого проходить реабілітацію .

З цією метою людям, як правило, призначають різні фізіопроцедури і регулярні сеанси масажу . Необхідна і спеціальна лікувальна гімнастика , яка проводиться під наглядом фахівця, саме він підбирає комплекс вправ, визначає час і відповідні навантаження.

Радимо Вам також прочитати , опубліковану раніше.

Якщо у Вас є схожі симптоми або ознаки, зазначені в статті - Ви можете записатися на консультацію в наш медичний центр.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Читайте також

Залишити коментар

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

    ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ