Розвивайте мускулатуру, і ви будете жити довше!

Знайдений еліксир молодості?!

Каліфорнійський університет Лос-Анджелеса опублікував результати хвилюючого дослідження, які показують, що люди з більшою м’язовою масою живуть довше, ніж люди з слабо розвиненою мускулатурою.

Загальна маса тіла включає жирову і м’язову тканину. Ці тканини по-різному впливають на обмінні процеси, а тому вчені Каліфорнійського університету вирішили перевірити гіпотезу, згідно з якою добре розвинена скелетна мускулатура – і супутні метаболічні зміни в організмі – корелюють з меншою кількістю випадків смерті в літньому віці.

тренажерний зал 4

Розвиток скелетної мускулатури корелює з середньою тривалістю життя, підтримку і збільшення сухої м’язової маси в середньому і літньому віці може стати запорукою довголіття!

У 1988-1994 роках 3 659 осіб – чоловіки старше 55 років і жінки старше 65 – були обстежені на предмет індексу м’язової маси, проведена оцінка складу тканин в тілі піддослідних, і в 2004 році дослідники порівняли, скільки випробовуваних померло від природних причин, і зіставили ці цифри з індексом м’язової маси.

Висновки були однозначні : люди з більшою м’язовою масою рідше вмирали від природних причин.

Відкриття вчених має колосальне значення ще й тому, що вони вказали на недосконалість іншого показника, повсюдно використовується сучасною медициною для оцінки здоров’я і довголіття – Індекс маси тіла.

Традиційним критерієм оцінки ступеня ризику ожиріння і асоційованої з ожирінням кардіологічної патології є індекс маси тіла (ІМТ). Цей критерій недосконалий і дуже неточний. При розрахунку ІМТ використовується тільки зростання і вага людини: маса тіла в кілограмах ділиться на зріст у метрах у квадраті. Відсоток жирової маси при цьому абсолютно не береться до уваги.

Уявіть собі чоловіка ростом 175 см, який важить 120 кг. З таким ростом і з такою вагою його ІМТ буде вище 40, що поміщає його в третю, найсерйознішу групу ризику по ожирінню. При цьому ІМТ не враховує, що чоловік може бути професійним бодибилдером, який бореться за титул Містер Олімпія. Жиру в його тілі практично немає, а відсоток м’язової маси вище, ніж можна собі уявити. Ця похибка ІМТ стосується не тільки професійних бодібілдерів. Люди з розвиненою мускулатурою часто відрізняються високим ІМТ і отримують від лікарів «медичний висновок» про надмірну вагу або навіть ожиріння.

тренажерний зал 2

Вчені Каліфорнійського університету вказали на важливість м’язової маси в контексті довголіття і наголосили на необхідності дивитися далі загальної маси тіла при оцінці стану здоров’я. «Простіше кажучи, чим вище ваша м’язова маса, тим нижче ризик смертності», – пояснює доктор Арун Карламангла, співавтор дослідження. – «Отже, замість того, щоб переживати через маси тіла або ІМТ, ми повинні намагатися збільшувати і зберігати м’язову масу».

Розвиток мускулатури важливо з точки зору зниження метаболічних факторів ризику. Тому, нарощування мускулатури і збільшення ІМТ за рахунок зростання загальної маси тіла, насправді, може позитивно позначитися на вашому здоров’ї та зменшити ризик передчасної смерті.

З огляду на серйозну доказову базу цього відкриття, оцінку відносини м’язової маси до зростання слід додати в список критеріїв, які використовуються фахівцями для діагностики та лікування пацієнтів. Доктор Прити Шрікантан, керівник даного дослідження, говорить наступне: «Більшість експериментів, присвячених впливу ожиріння на показники смертності, сфокусовані на ІМТ. Наша робота доводить, що клініцистам потрібно спрямувати свої зусилля на покращення якості композиційного складу тканин, а не тільки на ІМТ ».

Коли ви наступного разу підніметеся на ваги і задумаєтеся над тим, як ці цифри впливають на ваше здоров’я, згадайте про структуру вашої маси тіла. Якщо ви все ще не знаєте, який відсоток жиру в вашому організмі, зверніться до тренера в медичний центр AXON і ми проведемо необхідні тести. І, найголовніше, допоможемо розвивати мускулатуру!

Радимо Вам також прочитати , опубліковану раніше.

Якщо у Вас є схожі симптоми або ознаки, зазначені в статті - Ви можете записатися на консультацію в наш медичний центр.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Читайте також

Залишити коментар

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

    ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ