Фізична реабілітація

👁 307 просм.

Що таке медична реабілітація?

Захворювання і травми нервової системи, як правило, не проходять безслідно. Часто вони призводять до зниження якості життя, трудової та соціальної дезадаптації або навіть інвалідності.

На щастя, людський організм має великий потенціал до відновлення втрачених функцій, а при неможливості – до розвитку компенсаторних або заміщають механізмів. У цьому пацієнтам допомагає медична реабілітація.

Устаткування для фізреабілітації

Медична реабілітація – комплекс заходів, спрямований на відновлення максимально можливу фізичну, психічну, професійної та соціальної повноцінності.

Метою реабілітації є відновлення втрачених функцій, вторинна профілактика захворювань і їх ускладнень, уникнути рецидивів. Ефективність медичної реабілітації на ранніх етапах захворювань і травм доведена численними дослідженнями.

Застосування фізичної реабілітації

 

Фізична реабілітація Херсон Принципи

Максимально ефективної медична реабілітація стає при дотриманні її основних принципів:

 • ранній початок (сприятливий прогноз щодо відновлення втрачених функцій спостерігається при більш ранньому початку реабілітаційних заходів);
 • комплексність (для відновлення втрачених функцій застосовують різні засоби медичної реабілітації: кінезітерапію, ерготерапія, масаж, апаратну фізіотерапію, тейпування, заняття в спеціальних тренажерах);
 • індивідуальний підхід (реабілітаційна програма складається з урахуванням захворювання, функціонального стану організму і наявних протипоказань);
 • етапність і безперервність (відновлювальні заходи слід проводити безперервно, а їх інтенсивність повинна збільшуватися поступово і дозовано під чуйним керівництвом лікаря-реабілітолога);
 • соціальна спрямованість (першочерговими завданнями є повернення здатності пацієнта до самообслуговування, самостійного пересування і трудової діяльності);
 • контроль ефективності (оцінка стану організму і процесів відновлення, корекція реабілітаційних заходів і перехід до наступних етапів).

Лікувальна фізкультура (ЛФК)

Одним з основних засобів медичної реабілітації є лікувальна фізкультура (ЛФК, кінезітерапія). Завданнями лікувальної фізкультури є активізація всіх систем організму, корекція моторних порушень, профілактика ускладнень, пов’язаних з гіподинамією.

Фізична реабілітація Херсон

В основі ЛФК – фізичні вправи, які використовуються в лікувальних цілях:

 • пасивні (виконуються за допомогою лікаря-реабілітолога без вольового зусилля пацієнта, активне скорочення м’язів не відбувається; використовуються на ранніх етапах відновлення для профілактики розвитку стійких рухових розладів, контрактур, анкілозів, трофічних порушень);
 • активні (пацієнт виконує самостійно, довільно контролюючи силу, напрям і амплітуду рухів).

Також в ЛФК відносять дихальну гімнастику, яку використовують з метою поліпшення легеневої вентиляції, зміцнення дихальних м’язів, запобігати розвиткові легеневих ускладнень.

Ерготерапія

Заходи, спрямовані на соціально-побутову реабілітацію пацієнта, відновлення здатності до повсякденної діяльності та формування незалежного способу життя називають ерготерапія.

Заняття складаються в імітації повсякденних ситуацій:

 • самообслуговування (умивання, чищення зубів);
 • харчування (їжа столовими приборами, пиття зі склянки);
 • самостійне одягання (застібання гудзиків, шнурівка взуття);
 • засвоєння побутових навичок (лист, користування дверними замками і ручками, вимикачами електроенергії);
 • самостійне пересування (ходьба, сходинки, транспорт).

За допомогою ерготерапії поліпшуються не тільки рухові, але і когнітивні функції і емоційний стан пацієнта.

Масаж

Масаж – це комплекс приймання механічного впливу на тканини організму.

Фізична реабілітація Херсон

Його використовують в різних областях медицини як з профілактичною метою (для загального зміцнення організму), так і для лікування захворювань.

Масаж володіє комплексною дією і впливає на функціональний стан всього організму. Відомо про його позитивний вплив на опорно-руховий апарат, серцево-судинну, дихальну, нервову і лімфатичну системи.

Апаратна фізіотерапія

Використання фізичних факторів для лікування та профілактики захворювань називають фізіотерапією. Її також використовують в комплексі з іншими засобами медичної реабілітації для відновлення втрачених функцій.

Відомо, що в фізіологічних дозах фізичні фактори стимулюють системні компенсаторні реакції, активізують обмінні процеси, мобілізують захисні сили організму, потенціюють дію медикаментів. Крім цього фізіотерапія є безпечною для пацієнта:

 • не викликає алергічних,
 • токсичних
 • або інших побічних реакцій.

Фізіопроцедури на сучасному обладнанні

Залежно від виду і форми фізичної енергії, розрізняють:

 • постійний електричний струм малої напруги (гальванізація, електрофорез);
 • імпульсний струм малої напруги (електросон, електростимуляція);
 • електричний струм високої напруги (ультратонотерапія, дарсольванізація);
 • електричні, магнітні, електромагнітні поля (магнітотерапія, індуктотермія, мікрохвильова терапія);
 • електромагнітні коливання (лазерна терапія, УФ-випромінювання, фототерапія);
 • механічні коливання (ультразвукова терапія, вібротерапія);
 • холод (кріотерапія, гіпотермія)

Знання, вміння, досвід професійної команди, індивідуальний підхід, сучасне обладнання – в медичному центрі “AXON” створені всі необхідні умови для ефективної і безпечної реабілітації!

Вартість фізреабілітації

Консультація фахівця від 200 грн.
Фізична реабілітація від 200 грн.

Фізична реабілітація при травмах

Комплекс лікувальних і профілактичних занять виконуються під керівництвом фахівця AXON. Після відновлення хворого, всю раніше відпрацьовану техніку він виконує самостійно в домашніх умовах. Фізичне навантаження необхідна для підтримки організму в тонусі протягом усього життя.

Пацієнти можуть прийти до наших фахівців з уже поставленим діагнозом або ж пройти обстеження в медичному центрі реабілітації з метою його встановлення. Після чого і буде призначений відповідний комплекс заходів щодо відновлення здоров’я.

Відгуки наших задоволених пацієнтів говорять самі за себе. Ми допоможемо впоратися з вашою проблемою. Повернемо ваше тіло знову до життя! Ваше здоров’я – у ваших руках!

Відео

Ми повернемо Вас до активного життя!

ПИТАННЯ ВІДПОВІДЬ

Що таке фізична реабілітація?
Фізична реабілітація – це фізичні вправи, спрямовані на відновлення здоров’я людини – Вам обов’язково допоможуть з цим у нашому центрі.
Коли застосовується фізреабілітації?
Застосовується після: грижі міжхребцевих дисків, остеохондрозу, сколіозу, гонартроз, коксартрозах. Більш детально на сторінці.
Скільки коштує курс фізреабілітації?
Вартість фізичної реабілітації починається від 200 грн.

✎ ЗАПИСАТЬСЯ НА ПРИЕМ

Стаття перевірена лікар-нейрохірург вищої категорії Леонтьєвим ОЛЕКСІЄМ, носить загальний інформаційний характер, не замінює консультацію фахівця. Для рекомендацій з діагностики та лікування необхідна консультація лікаря.

Направления центра

Залишити коментар

ДОКУМЕНТИ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію —
Зв’яжіться з нами

Замовити дзвінок

  Адреса
  м. Херсон, провулок Пугачова, 11

  Телефони
  (099) 075-95-12
  (096) 602-16-77

  Написати нам
  info@axon.ks.ua

  Час роботи:
  Пн-Пт: 9:00-18:00

  Якщо ви не знайшли потрібну інформацію —
  Зв'яжіться з нами

  Замовити дзвінок

   Адреса
   м. Херсон, провулок Пугачова, 11

   Телефони
   (099) 075-95-12
   (096) 602-16-77

   Написати нам
   info@axon.ks.ua

   Час роботи:
   Пн-Пт: 9:00-18:00

   Переваги Медичного Центру для Вас

   doc

   Виключно кваліфікований персонал

   unic

   Індивідуальний підхід до кожного пацієнта

   find

   Діагностика, консультація і лікування

   money

   Доступні ціни на програми реабілітації

   ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

    ЗАПИСАТЬСЯ НА ПРИЕМ