Синдром Рота

Синдром Бернхардта Рота (хвороба)

Хвороба Рота, хвороба Рота-Бернхардта, парестетіческая мералгія Бернгардта – Рота, частіше зустрічається у чоловіків (в три рази частіше, ніж у жінок) старше 35 років, людей із зайвою масою тіла, вагітних жінок і любителів носіння тугий одягу.

Синдром Рота   – це один з найбільш часто зустрічаються варіантів тунельних синдромів. Він обумовлений компресією нерва під пахової зв’язкою або над передньої верхньої клубової остю.

Зазвичай захворювання починається з появи парестезій (відчуття оніміння, замерзання, поколювання, легкого печіння, повзання мурашок) на передній і зовнішньо-боковій поверхнях стегна. Посилюються вони в положенні стоячи і при ходьбі, зменшуються в положенні лежачи зі злегка зігнутими ногами.

Парестезії можуть самостійно зникати, але потім з’являються знову. Через деякий час до парестезиям додається пекучий біль, яка незабаром захоплює всю передню і зовнішню бічну поверхні стегна.

Захворювання зазвичай протікає хвилеподібно: виражені загострення змінюються періодами повної відсутності болю. Але з часом напади виникають все частіше і при цьому стають довшими і болісніше.

Синдром Рота Херсон

Синдром Рота: причини появи

Синдром Рота відноситься до тунельним синдромам. Причиною його виникнення є здавлювання одягом або навколишніми тканинами зовнішнього шкірного нерва стегна. В паховій зоні цей нерв підходить близько до шкіри, кісток і потужної пахової зв’язці.

Тому при збільшенні поперекового лордозу (прогину в попереку) створюються умови для його здавлювання. А лордоз збільшується при збільшенні обсягу живота.

Читайте також

Тому в групу ризику потрапляють вагітні жінки і люди із зайвою жирком на стегнах і в області живота. Крім того, тривале сидіння в незручній позі за кермом автомобіля обумовлює переважне ураження правої (педальної) ноги.

Традиційно говоримо про те, що рідко згадується про даної патології в медичній літературі. Практично обов’язковою умовою виникнення синдрому Рота є ураження міжхребцевих дисків і корінців спинномозкових нервів в поперековому відділі хребта .

Тут працює механізм подвійної краш-синдрому. Відповідно, і лікування повинно мати дві мети:

  1. лікування попереково-крижового відділу хребта
  2. і усунення затиску нерва в пахової області.

Якщо цього не робити, то лікування може затягуватися на роки.

Практично обов’язковою умовою виникнення синдрому Рота є ураження міжхребцевих дисків і корінців спинномозкових нервів в поперековому відділі хребта

Лікування хвороби Рота

Для лікування синдрому Рота використовуються:

  • масаж ,
  • прийоми мануальної терапії,
  • фізіотерапія,
  • лікувальна фізкультура .

Прекрасний ефект зазвичай дає плавання. При вираженому больовому синдромі додається медикаментозна терапія. У важких або запущених випадках може знадобитися навіть хірургічне втручання.

Часто задавані питання

Як лікувати синдром Рота?

У лікуванні синдрому Рота використовують: масаж, прийоми мануальної терапії, фізіотерапія, лікувальна фізкультура.

Які симптоми у синдрому Рота?
Почуття повзання мурашок, порушення чутливості і біль в ділянці передньої поверхні стегна, в важких випадках витончення шкіри і в’ялість зазначеної локалізації.

Як діагностувати синдром Рота Бернхардта?
Прояви посилюються у вертикальному положенні і активних рухах. Додаткові методи дослідження – УЗД або МРТ.

Радимо Вам також прочитати , опубліковану раніше.

Статті на тему [/su_quote]

Якщо у Вас є схожі симптоми або ознаки, зазначені в статті - Ви можете записатися на консультацію в наш медичний центр.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Читайте також

Залишити коментар

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

    ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ