Відновлення здоров’я

Реабілітація – це відновлення здоров’я, функціонального стану і працездатності, порушених хворобами, травмами або фізичними, хімічними і соціальними чинниками.

Мета реабілітації

Найбільш повне відновлення втрачених можливостей організму, але якщо це недосяжно, ставиться завдання часткового відновлення або компенсація порушеної чи втраченої функції і в будь-якому випадку – уповільнення прогресування захворювання. Для їх досягнення використовується комплекс лікувально-відновлювальних засобів, серед яких найбільшим реабілітуючими ефект мають фізичні вправи, природні фактори (як природні, так переформовані), різні види масажу, заняття на тренажерах, а також ортопедичні пристрої, трудотерапія, психотерапія та аутотренінг

У Центрі здоров’я AXON в процесі реабілітації дотримуються наступні принципи:

 1. Індивідуальний підхід до хворого. При розробці реабілітаційної програми враховуються вік, стать і професію пацієнта, його руховий досвід, характер і ступінь патологічного процесу, і функціональні можливості хворого.
 2. Свідомість. Тільки свідоме і активну участь самого хворого в процесі реабілітації створює необхідний психоемоційний фон і псіхологіческій̆ настрій реабілітується, що підвищує ефективність застосовуваних реабілітаційних заходів.
 3. Принцип поступовості особливо важливий при підвищенні фізичного навантаження за всіма її показниками: обсягом, інтенсивності, кількості вправ, числу їх повторень, складності вправ як всередині одного заняття, так і протягом усього процесу реабілітації.
 4. Систематичність – основа відновного тренування протягом процесу реабілітації. Тільки систематично застосовуючи різні засоби реабілітації, ми можемо забезпечити достатню, оптимальне для кожного хворого вплив, що дозволяє підвищувати функціональний стан організму.
 5. Циклічність. Чергування роботи і відпочинку з дотриманням оптимального інтервалу (відпочинок або між вправами, або між заняттями).
 6. Почерговість впливу, т. Е. Послідовне чергування вихідних положень і вправ для різних м’язових груп.
 7. Новизна і різноманітність в підборі і застосуванні фізичних вправ, т. Е. 10-15% фізичних вправ оновлюються, а 85-90% повторюються для закріплення досягнутих успіхів відновлення.
 8. Помірність впливу засобами фізіческой реабілітації означає, що фізичні навантаження проводяться помірно, можливо триваліше, або навантаження проводять дрібно, що дозволить досягти адекватності навантажень станом пацієнта.

У своїй роботі ми поєднуємо загальні і спеціальні впливу в процесі реабілітації наступним чином:

 • спільне тренування має на меті загального оздоровлення організму, поліпшення функцій органів і систем, порушених болючим процесом, розвиток і закріплення моторних навичок і вольових якостей;
 • спеціальне тренування покликана розвинути функції, порушені у зв’язку із захворюванням або травмой, відновити конкретні рухові дії або вміння, необхідні пацієнту в побуті і трудової діяльності.

Будьте здорові разом з AXON !

Радимо Вам також прочитати , опубліковану раніше.

Якщо у Вас є схожі симптоми або ознаки, зазначені в статті - Ви можете записатися на консультацію в наш медичний центр.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Читайте також

Залишити коментар

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

  ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ