Часті питання

З через що зазвичай з'являються болі в спіні?

Біль у спіні може буті як наслідком остеохондрозу, міжхребцевих грижах, захворювань суглобів хребта, запалений в м’язах й сухожиллях, пухлина, так й наслідком проблем внутрішніх ОРГАНІВ:

 • серця,
 • нірок та ін.

За суті болю сприймається людьми однаково, а першопричина може мати відчутні Відмінності. Тому спочатку треба мати Точний діагноз лікаря – фахівця.

Найчастіше люди стікаються сортаменту з остеохондрозом.

Остеохондроз  – захворювання хребта, що супроводжується структурними змінами міжхребцевого хряща й тіл хребців, з трохи далі утворення кісткових наростів (остеофитов). Згідно з кістковим наростом, збільшуючись в розмірах, викликають звуження (стеноз) міжхребцевого каналу й починають чинити Тиск на Нервові корінці, посилюється при зміщенні хребців відносно свого анатомічного положення.

Природна Реакція організму – Біль і спазми. Це потрібно для того, щоб іммобілізувати Ураження область й дати їй відновіться.

Що робити? Потрібно дати Собі відпочинок, щоб пройшла Гостра фаза.

Допомогти м’язам спини – тренувати м’язи, Які допоможуть утримувати правильне положення тіла. В цьом Вам допоможуть в Центрі здоров’я Axon. Ми складемо Вам  індивідуальний план для зайнятості,  щоб впоратися з болем у спіні і ТІМ самим поліпшити якість життя

Яку роль відіграє постава при виконанні фізичних вправ?

Погана постава – це неправильне положення кісток в скелеті, з часом підлаштовуються м’язи, стаючи в одному місці короткими й гіперактивнім, а в інших – подовжений і Слабкий. Якщо не враховувати поставу, будь-яка вправа може стати шкідливім.

Так, при спільній сутулості й кіфозі грудного відділу хребта небезпечний для плечових суглобів стають німі через голову, тяги за голову, а іноді й звичайні жімі и тяги. Можливо, прийдеться змінити хват, кут, щоб зробити вправо безпечним. Закачування грудних м’язів при сутулості тільки погіршить проблему.

Для людей з Гіперлордоз (великим прогинам в поперек й нахилом таза вперед) шкідливі Вправи на прес

 • з підйомом ніг у вісі,
 • Лежачі,
 • скручування з відривом поперек від підлоги –

Це збільшує НАВАНТАЖЕННЯ на поперек.

Обов’язково проконсультуйтеся у Центрі здоров’я AXON на предмет правильного Виконання вправо, або пройдіть курс індивідуальних зайняти з реабілітологом  для ПІДТРИМКИ в здоровому стані м’язово-скелетної системи

Чи потрібно загартовуватися при поперекової грижі?

Мені 25 років, є дві грижі поперекові: 7 і 9 мм. Вони зазвичай не болять і не заважають особливо, але якщо переохолодження сильне, то на півроку-рік запалення, від будь-якого протягу болить. Особливо якщо остигають щиколотки, тому цілий рік в шкарпетках ходжу. Потрібно якось загартовуватися? Або розслабляти м’язи після контакту з холодом? Спортом займаюся.

Ваш випадок досить типовий:  грижі міжхребцевих дисків  є, але особливих проблем не створюють. Оскільки загострення виникають тільки при переохолодженні, то ми маємо справу з міжфасціальним синдромом (фіиброміалгією), тобто болю викликаються напруженими м’язами. Річ у тому, що грижі міжхребцевих дисків на холод не реагують, а ось м’язам невеликого протягу досить, для того, щоб втратити еластичність і спазмованих.

Намагайтеся не переохолоджувати спину.

Те, що займаєтеся спортом це добре, але фізичні навантаження 2-3 рази в тиждень не здатні замінити систематичне виконання вправ, скоординованих  реабілітологом.

Про загартовування в найближчий рік думати недоцільно, тому що ефект буде незначний, а ризик отримати загострення дуже великий

👁 30190 просм.

Нам важлива ваша думка! Залиште, будь ласка, відгук про статтю!

Залишити коментар

Запишиться на консультацію

  Залишіть свої контактні дані та наш менеджер зв’яжеться з Вами для обговорення деталей

  Запишиться на консультацію

   Залишіть свої контактні дані та наш менеджер зв'яжеться з Вами для обговорення деталей
   Друзі!
   Наразі у країні запроваджено воєнний стан!

   З огляду на ситуацію, поки змушені призупинити роботу центру!

   Як тільки ситуація стабілізується, ми відразу відновимо нашу роботу!

   Бережіть себе та своїх рідних!

   ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

    Будь ласка, візьміть із собою на первинний прийом:

    • Результати всіх обстежень, які ви маєте (рентгенограми, диски з МРТ і КТ, результати аналізів);
    • Епікризи, лікарські висновки;
    • Зручний спортивний одяг (для функціональних тестів) та змінне взуття.

    Задати питання