Записатися на консультацію по Лікування болю в області обличчя

  Лікування болю в області обличчя

  Види

  • Невралгій трійчастого нерва,
  • Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба,
  • Атиповий біль в обличчі,
  • Синдром під’язикової кістки,
  • Рефлекторна симпатична дистрофія особи.

  І інші, але більш рідкісні форми болю в обличчі залишаться за рамками цієї статті.

   

  Невралгія трійчастого нерва

  Найбільш часта причина невралгії – це різні види компресії корінця трійчастого нерва при виході його зі стовбура головного мозку в порожнині черепа різними утвореннями. Найбільш часто здавлення корінця викликає посудину, рідше – пухлини і різні інші причини. 2-3% пацієнтів хворіють на розсіяний склероз з невралгією трійчастого нерва.

  Невралгія трійчастого нерва – це настільки важка  головний біль, з якою зрівнятися може хіба що, кластерна головний біль. Найбільш часто пацієнти скаржаться на різку стріляючий, або подібну удару електричного струму біль в одній половині обличчя (в 97% випадків) в одній з трьох зон розподілу гілок трійчастого нерва (як на малюнку). Біль в зоні першої гілки трійчастого нерва зустрічається тільки в 5% випадків і її причиною найчастіше є герпетичне ураження нерва.

  Зовнішні подразники

  Біль може виникати спонтанно, але частіше вона виникає у відповідь на зовнішні подразники при:

  • пиття води,
  • їжі,
  • чищенні зубів,
  • доторку до лиця.

  Біль настільки сильна, що при неможливості її контролювати можливі навіть суїцидальні спроби. Слід сказати, що при невралгії напади болю кожен схожий на попередній і за місцем виникнення і по тривалості, і по іншім характеристикам. Цей біль – поверхнева. На обличчі можуть бути «тригерні» точки – зони, дотик до яких, викликає в більшості випадків напад болю. Напади однотипні та тривають до 2 хвилин, хоча можуть повторюватися протягом дня незліченну безліч разів.

  Тупий біль в період між нападами може свідчити про здавлення нерва патологічним утворенням, наприклад, пухлиною. Постійна і сильний біль зазвичай швидко викликає депресію.

  Лікування

  Лікування невралгії трійчастого нерва починають з консервативної терапії. На жаль, вона в більшості випадків невдовзі стає неефективною. Тому розроблені і активно впроваджуються різні види хірургії невралгії.

  Мікроваскулярна декомпресія

  Найбільш обґрунтованим і сучасним методом лікування є мікроваскулярна декомпресія корінця трійчастого нерва. При цій операції між нервом і посудиною укладається прокладка, яка захищає нерв і усуває невралгію.

  Хірургічне лікування

  Деструктивні методи хірургічного лікування включають радіочастотну деструкцію вузла трійчастого нерва, коли в вузол під рентгенологічним контролем вводиться електрод і високочастотним струмом руйнуються волокна нерва, відповідальні за біль.

  Балон-компресія трійчастого нерва

  Це метод стискання вузла нерва спеціальним балоном, при якому пошкоджуються всі волокна нерва, але і йде біль. Останні два методи, як і периферичні спиртоновокаїнові блокади, пошкоджують нерв і викликають різні порушення чутливості. Тому їх застосовують тільки у випадках, коли мікроваскулярна декомпресія нерва неможлива.

  Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба

  Сам скронево-нижньощелепний суглоб знаходиться нижче вуха між нижньою щелепою і підставою черепа. Відкривання рота відбувається внаслідок руху саме в цьому суглобі. Біль виникає при рухах в суглобі та може віддавати в нижню щелепу, шию, вухо, мигдалини. Нерідко, біль в суглобі супроводжується головним болем напруги. Пацієнти можуть повідомляти про явища скреготіння зубами та «заклинювання» нижньої щелепи.

  Фактори

  На розвиток захворювання впливають фактори:

  • Поразка внутрішньосуглобових утворень
  • Захворювання навколишніх тканин і м’язів
  • порушення прикусу
  • Запалення суглоба.

  У деяких ситуаціях можливе виявлення «тригерних точок» в м’язах, що викликають руху в суглобі (скронева, жувальна і ін). У важких випадках розвивається виражене відхилення нижньої щелепи від середньої лінії при відкриванні рота.

  Діагностика

  Для діагностики захворювання застосовують рентенографію нижньої щелепи і суглоба. Всім пацієнтам виконується консультація стоматолога в умовах центру AXON для встановлення правильного діагнозу.

  Лікування

  Лікування захворювання комплексне і складається з наступних основних компонентів:

  • знеболюючі (грамотно підібрані препарати приносять швидке і стійке полегшення),
  • антидепресанти,
  • ортопедичні пристрої для рота,
  • лікувальна фізкультура для м’язів обличчя,
  • фізіотерапевтичні процедури,
  • лікувальні блокади.

  Всі види лікування і діагностики доступні в медичному центрі AXON. Висококваліфіковані фахівці виконають правильну діагностику і призначати ефективне лікування.

  Атиповий біль в обличчі

  Це група синдромів, що супроводжуються болем в особі, але не належати до невралгії трійчастого нерва. Як правило, біль тривала, але варіює по інтенсивності. У більшості випадків вона одностороння тупий, тупий або приступообразна. Рідко біль за типом «удару електричного струму». У більшості випадків страждають таким видом болю жінки. Такий вид болю не чітко відповідає зонам розподілу іннервації трійчастого нерва. Такі больові синдроми часто супроводжуються головним болем напруги.

  Причини

  Пусковим механізмом таких больових синдромів часто є стрес, який надалі перетікає в депресію. У деяких пацієнтів пусковими механізмами є травма особи, інфекції, пухлини.

  Лікування таких атипової болю в особі складний і багатокомпонентний процес, оскільки встановити основну причину розвитку болю дуже складно. Саме, виявлення пускового механізму і корекція, викликаних ним порушень, лежить в основі лікування.

  Методи лікування

  • Різні ортопедичні пристрої для рота,
  • Блокади трійчастого нерва і скронево-нижньощелепного суглоба,
  • Медикаментозна терапія болю,
  • антидепресанти,
  • фізична терапія.

  Синдром «під’язикової кістки»

  В основі цього синдрому лежить запалення і кальцифікація місця прикріплення шілопод’язична зв’язки до під’язикової кістки.

  Такий синдром може розвиватися у пацієнтів з дифузним ідіопатичним скелетним гіперостозом.

  Клініка

  Біль при цьому гостра і пронизлива. Виникає при рухах в нижній щелепі, поворотах шиї, ковтанні. Зазвичай біль починається від кута щелепи і віддає в передню поверхню шиї. Деякі пацієнти скаржаться на відчуття стороннього тіла в горлянку.

  Діагностика

  Для діагностики застосовують різні методи візуалізації (КТ, МРТ) та діагностичні блокади.

  Лікування

  Лікування в даній ситуації починається з блокад з кортикостероїдами. Крім того, застосовуються знеболюючі і антидепресанти.

  Рефлекторна симпатична дистрофія особи

  Це рідкісна причина болю в обличчі, яка відноситься до комплексного регіонарного больового синдрому I типу.

  Основні причини

  • травма м’яких тканин обличчя,
  • прорізування зубів,
  • пухлини,
  • інфекційні захворювання,
  • запалення суглобів,
  • інсульт або захворювання черепних нервів.

  Як правило, це – пекучий біль в особі з явищами порушення сприйняття подразників на шкірі і слизових. Характерно, також, наявність тригерних зон і трофічних змін на шкірі та слизових. Симптоми часто супроводжує депресія і порушення сну.

  Лікування

  На першому етапі лікування встановлюється причинний фактор, який повинен бути повністю усунутий. На другому етапі усувається дисфункція вегетативної нервової системи на обличчі шляхом блокування зірчастого вузла.

  Ціни на лікування

  Консультація фахівця від 200 грн.
  Лікування / реабілітація Вартість лікування буде відома після консультації у фахівця

  Ми повернемо Вас до активного життя!

  Підготував А. Леонтьєв

  ПИТАННЯ ВІДПОВІДЬ

  Які види лицьових болів?
  Види лицьових болів – невралгія трійчастого нерва, дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба і атиповий біль в обличчі. Більше читайте на сторінці.
  Як лікують біль в обличчі?
  Застосовуються такі методи: різні ортопедичні пристосування для рота, блокади, медикаментозна терапія, антидепресанти і фізіотерапія.
  Як можна записатися на прийом або консультацію?
  Записаться на прийом й отримати консультацію можна по телефону (099) 075-95-12.

  ✎ ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

  Наші методи Лікування болю в області обличчя

  Стаття перевірена лікарем-нейрохірургом вищої категорії Леонтьєвим ОЛЕКСІЄМ, носить загальний інформаційний характер, не замінює консультацію фахівця. Для рекомендацій з діагностики та лікування необхідна консультація лікаря.

  Статті на тему

  👁 30259 просм.

  Нам важлива ваша думка! Залиште, будь ласка, відгук про статтю!

  Залишити коментар

  ДОКУМЕНТИ

  Усі документи ➜

  Запишиться на консультацію

   Залишіть свої контактні дані та наш менеджер зв’яжеться з Вами для обговорення деталей

   Запишиться на консультацію

    Залишіть свої контактні дані та наш менеджер зв'яжеться з Вами для обговорення деталей
    Друзі!
    Наразі у країні запроваджено воєнний стан!

    З огляду на ситуацію, поки змушені призупинити роботу центру!

    Як тільки ситуація стабілізується, ми відразу відновимо нашу роботу!

    Бережіть себе та своїх рідних!

    ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

     Будь ласка, візьміть із собою на первинний прийом:

     • Результати всіх обстежень, які ви маєте (рентгенограми, диски з МРТ і КТ, результати аналізів);
     • Епікризи, лікарські висновки;
     • Зручний спортивний одяг (для функціональних тестів) та змінне взуття.

     Задати питання