Головний біль: причини появи
Головний біль – одвічна проблема людства, яка відображена в усі часи і завжди лякала і змушувала шукати шляхи і рішення. На сьогодні відомо близько 120 причин головного болю, однак найбільш частими є всього три причини це:
- мігрень,
- кластерна головний біль
- і головний біль напруги.
Кожен з цих видів болю має свої особливості і симптоми.
Рідше зустрічаються види головного болю:
- через інфекційних захворювань (герпетичне ураження черепно-мозкових нервів),
- остеохондрозу шийного відділу хребта
- підвищеного артеріального тиску
- головний біль внаслідок надмірного вживання анальгетиків
- невралгий потиличного нерва
- псевдоопухоль головного мозку
- головний біль при субарахноїдальний крововилив
Допомога при головному болю
Це дуже непростий вибір, що можна зробити висновок з різноманітності причин головного болю. Наприклад, при головному болю внаслідок недостатнього вживання води – необхідно прийняти води.
А ось при оргазмической головного болю, (та й такий вид болю теж є) потрібні зовсім інші заходи. Коли ми бачимо таке розмаїття причин, то дуже складно встановити ту – найосновнішу і підібрати лікування правильно.
Навіть перечитавши тонни статей в інтернеті, не факт, що ви зможете знайти саме той варіант лікування, який потрібен саме Вам.
Надайте цей процес грамотним професіоналам! Наші лікарі спеціалізуються на виявленні причин болю і її лікуванні , тому консультація в центрі AXON є ключиком до Вашого одужання!
Це інфекційне захворювання, яке викликане вірусом простого герпесу. Зазвичай уражається перша гілка трійчастого нерва, яка виходить під шкіру в області брів. Ця поразка часто супроводжується бульбашкової висипом в гострому періоді.
Одного разу потрапивши в організм людини, вірус залишається та назавжди оселився в нервових структурах. У періоди імуносупресії і при інших несприятливих ситуаціях вірус може активуватися і викликати нові ураження тканин.
У міру загоєння м’яких тканин біль іде. Але у літніх пацієнтів, в подальшому може розвивати невралгий постгерпетическая, яка проявляється стріляє, пекучим болем в зоні розподілу нерва (лоб, скроню, тім’я). Біль посилюється при легкому дотику, рухах, психологічних переживаннях, зміні температури. Біль іноді настільки сильна, що може привести до суїциду.
Для лікування герпетичного ураження нерва в гострому періоді застосовують противірусну терапію.
При формуванні ж невралгії трійчастого нерва використовують весь сучасний арсенал методів лікування болю: анальгетики, антиконвульсанти, блокади, місцеві анестетики.
Однак, абсолютно ефективних методів лікування немає, тому підбір цих методів – прерогатівних досвідчених фахівців центру AXON.
мігрень
Цей вид болю найбільш част зустрічається і характеризується рядом певних симптомів, які важко сплутати. Зазвичай це – періодична одностороння головний біль, яка може починатися в дитинстві.
Напади зустрічаються з різною частотою від одного разу на кілька днів до разу на кілька місяців. У 60-70% випадків страждають жінки. Багато повідомляють про спадковий характер захворювання.
Мігрень може провокувати: зміни сну, прийняття їжі, що містить тирамін, глутамат натрію, нітрати, шоколад, вино, цитрусові.
У 20% пацієнтів навіть розвиваються неврологічні симптоми. Якщо ви впізнали свою головний біль в цьому описі, то сміливо звертайтеся на прийом до медичного центру AXON, де сертифіковані фахівці розберуться з Вашою проблемою і підберуть єдино вірне лікування.
Приступу мігрені передують продромальний явища:
- зміни настрою
- голод
- позіхання
- зміна лібідо
- запор
Головний біль напруги
Може бути епізодичною або хронічної і пов’язана або не пов’язана з напругою м’язів склепіння черепа. Зазвичай розвивається в умовах психотравмуючої ситуації і може поєднуватися з явищами депресії та стресу.
Зазвичай це – двостороння, рідше – однобічний біль в лобовій, скроневій і потиличній області. Часто – вона характеризується як стягування обручем в зазначених областях.
Починаючись з періодів болю по кілька годин головний біль напруги поступової переходить в хронічну без істотних коливань інтенсивності. Аури немає, а порушення сну досить характерні у вигляді:
- труднощі засипання,
- прокидання серед ночі,
- раннього прокидання.
Провокують розвиток болю різні види психологічного і фізичного стресу. До розвиткові цієї виду болю може призводити і шийний спондильоз і артрит скронево-нижньощелепного суглоба.
У лікуванні застосовують заходи, що запобігають загострення і причини виникнення. Для купірування гострого болю використовують анальгетики, НПВС. З профілактичною і лікувальною метою застосовують антидепресанти.
Дуже добре себе зарекомендували методи біологічного зворотного зв’язку релаксація в комбінації з навчанням пацієнта стрес-зменшує методикам. Блокади м’язів шиї і епідуральні ін’єкції кортикостероїдів при спондилезе мають відмінний ефект в разі неефективності всіх інших методів лікування.
Ціни лікування головного болю
Кластерний головний біль
Характерні періоди болю (кластери) з періодами спокою. Виникає у чоловіків в 5 разів частіше, ніж у жінок. Розвивається, як правило, на 3-4 десятилітті життя. Напади болю переважно розвиваються через 90 хвилин після засипання. Напади зазвичай 2-3 рази на день і тривають 45-60 хвилин. Згодом періоди ремісій стають все коротшими.
Зазвичай – це однобічний біль позаду очі або в скроневій області пекучого або свердлячого характеру. Під час нападу болю нерідко розвивається синдром Горнера, витікання сльози і рідини з носа.
У лікуванні застосовують кортикостероїдні гормони, літію карбонат. В особливих випадках застосовуються методи хірургічного лікування, які освоєні і безпечно використовуються нашими фахівцями.
Біль при зайвому використанні аналгетиків
Надмірне використання аналгетиків призводить до формування головного болю, яка поступово наростає і припиняє відгукуватися на прийом аналгетиків. Зазвичай, такий вид болю розвивається на тлі інших видів болю, для лікування яких застосовуються аналгетики, але ефективність їх незабаром знижується. Такий головний біль часто недооцінюється і не діагностується. Лікування – відміна аналгетиків.
Невралгія потиличного нерва
Зазвичай розвивається в результаті травми потиличних нервів. Травма може бути отримана в виробничих умовах (фарбування стель) або при тривалій напрузі м’язів шиї (робота за комп’ютером). Зазвичай проявляється болем в потиличній області, що підсилюється при пальпації точок виходу нервів.
Для лікування переважно застосовуються різні види блокад з анестетиками і кортикостероїдами, які активно виконуються фахівцями центру AXON.
Непоганий ефект роблять:
- фізіопроцедури,
- лікувальна фізкультура,
- радіочастотна денервация,
- введення ботулотоксину.
Псевдопухлина головного мозку
Цей вид головного болю зустрічається досить часто – до 2 на 100000 населення. Доброякісна внутрішньочерепна гіпертензія зустрічається переважно у жінок з надмірною масою тіла у віці 20-45 років.
Основна причина достовірно невідома. Найбільш ймовірно, внутрішньочерепна гіпертензія пов’язана з порушенням абсорбції ліквору.
Сприятливі фактори:
- надмірне вживання медикаментів (тетрациклін, вітамін А, кортикостероїди, налидиксовая кислота),
- порушення функцій крові (анемія),
- ендокринопатії,
- хронічна дихальна недостатність.
90% пацієнтів – жінки. Біль посилюється при напрузі і затримці подиху.
Можливі такі стани і відчуття:
- запаморочення,
- порушення координації руху,
- двоїння в очах,
- нудота,
- фотофобія,
- блювота,
- біль в очах,
- затуманення зору,
- набряк диска зорового нерва.
У разі тривалого перебігу без лікування можлива сліпота.
Для лікування застосовують курси знеболюючих (НПЗЗ), сечогінних, короткі курси кортикостероїдних гормонів. Показані заходи щодо зниження ваги ( ЛФК , дієта). Існують дослідження по ефективності октреотиду в лікуванні псевдопухлини мозку. Для випадків, які не піддаються консервативному лікуванню, застосовуються хірургічні методи.
Головний біль при субарахноїдальний крововилив
Слід зазначити, що цей вид болю відносно рідко зустрічається, проте, за своєю важливістю, можливо, він займає провідне місце, оскільки є симптомом набагато більш складного, небезпечного і інвалідизуючих захворювання, ніж всі попередні. Наведемо кілька цифр. 15% хворих помирають практично на місці. Всього лише менше 60%, які перенесли субарахноїдальний крововилив (САК) може відновитися до рівня до крововиливу.
Основна причина САК (65-70%) мішковидні аневризми судин головного мозку. При розриві аневризми людина відчуває різкий «кинджальну» або як почуття «розтікання окропу» головний біль дуже високої інтенсивності.
При цьому він не рідко втрачає свідомість, у нього виникає нудота і блювота, може значно підвищитися артеріальний тиск. На жаль, нерідко, крім цих симптомів, нічого іншого виявити не вдається, і викликаний лікар констатує «гіпертонічний криз».
Однак, навіть після зниження тиску головний біль не йде, і пацієнт звертається за допомогою через кілька днів або тижнів, коли упущено «золотий час» для якісного лікування.
Детальніше про цей вид головного болю можна буде прочитати у відповідному розділі або прослухати запис передачі.
Підготував А. Леонтьєв
Нам важно ваше мнение! Оставьте, пожалуйста, отзыв о статье!
Нам важлива ваша думка! Залиште, будь ласка, відгук про статтю!