М’язи і холод

Види переохолоджень

Напередодні настання сезону холодів саме час обговорити вплив холоду на м’язи людини. Людина теплокровна і теплолюбна істота, тому в більшості випадків холод організмом не вітається.

М’язи не є винятком. Очевидну користь їм холод може приносити тільки при гострій травмі (забій, розтягнення).

Переохолодження може бути:

  • загальним (наприклад, людина змерзла на зупинці, чекаючи транспорт)
  • або місцевих (локальних), коли холод впливає переважно на певну частину тіла.

Загальне переохолодження супроводжується ознобом.

М’язи частіше болять

  • в зоні великих суглобів (плечової, колінний, ліктьовий),
  • міжлопаткової зони
  • і в попереку.

Локальний вплив холоду може протікати непомітно. Найбільш часто страждають шия і поперек. Місцеві прояви (набряк, червона і гаряча шкіра) зазвичай більш виражені, ніж при загальному переохолодженні, через те, що часто супроводжуються процесами асептичного (неінфекційного) запалення.

Локальний вплив холоду може протікати непомітно

М’язові напруги

У відповідь на вплив холоду м’яз починає напружуватися і скорочуватися (спазмовані). В спазмованих м’язових волокнах порушується кровообіг, що призводить до дефіциту кисню (гіпоксії) і появі відчуття м’язової напруги, а потім і болю.

Як правило, спочатку біль мати ниючий характер і може практично не помічатися. Але через кілька годин вона стає гострою, «прострілюючи» при спробі зробити різкий рух. Часто це відбувається вночі, або під ранок. Якщо ніяких дій не робити, то інтенсивність болю поступово наростає, все більше ускладнюючи руху.

Локальні м’язові спазми

Максимальну інтенсивність вона набирає зазвичай на другу добу після впливу холоду. Виникає своєрідне зачароване коло: чим сильніше біль, тим більше напружуються м’язи, а це ще більше збільшує біль і т.д. Особливо чутливі до дії холоду люди, які вже мають захворювання спини і суглобів, а також ті, хто веде малорухливий спосіб життя. Це пов’язано з систематичним недостатнім розслабленням м’язів, що призводить до формування локальних м’язових спазмів і утворення в м’язах чутливих до зовнішнього впливу (тригерних) точок.

Радимо Вам також прочитати , опубліковану раніше.

Статті на тему [/su_quote]

Якщо у Вас є схожі симптоми або ознаки, зазначені в статті - Ви можете записатися на консультацію в наш медичний центр.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Читайте також

Залишити коментар

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

    ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ