Дієтичні міфи: не можна їсти після 18.00

Їмо в будь-який час

Ви можете їсти в будь-який час доби, коли голодні. За травлення відповідає парасимпатичний відділ вегетативної нервової системи, а вночі він активний. Тому напади астми або серцеві напади трапляються часто під ранок.

Якщо ви зібралися працювати до ранку, то можете нормально поїсти і о 1 годині ночі.

Якщо ви зібралися лягати спати, краще не об’їдатися. Ваш організм, коли ви заснете, продовжити працювати над переварюванням їжі, і ви погано відпочинете і не виспіться. Так-так, під час сну гальмуються багато процесів: знижується слиновиділення і частота ковтання, знижується кількість скорочень стравоходу. Знижується, але не зупиняється.

Чи не вірна ідея

Саме з цим пов’язана модна ідея їсти за 3-4 години до сну, або о 18:00, якщо спати лягаєте в 22:00. Але це ідея не вірна. Через 3-4 години після їжі ви будете голодні. Це фізіологічний процес. І лягати спати голодним така ж погана ідея, як лягати спати набивши шлунок до верху.

харчування 1

Кажуть: “Вночі шлунковий сік не виділяється, тому їжа лежить в шлунку неперетравленої і гниє”. Це не так. З 22-ї години вечора до 2 години ночі спостерігається найвища секреція шлункового соку. Причому це не залежить від того, спить людина чи не спить. Перистальтика тонкого кишечника в нічний час вище, ніж в денний. Коли ви відчуваєте сонливість після їжі, це може бути викликано, серед іншого, сигналами ЦНС при розтягуванні кишечника і секрецією холецистокініну.

Чи не доведено зв’язок між прийомом їжі, сном і негативною секрецією пептиду YY, гастрину, гормонів підшлункової залози, нейротензина, амілази, протеази і поліпептиду.

адаптація

Таким чином, наш шлунково-кишкового тракту і всі органи травлення працюють так, як їм належить працювати для виконання своїх функцій, як в період сну, так і в період неспання. Крім цього, наш організм відмінно адаптується під будь-які умови. Багато професій пов’язані з роботою в нічний час доби. І якби з їжею вночі було щось не так, то все люди, зайняті на цих роботах, страждали б від ожиріння.

Головне в схудненні – негативний баланс калорій. А організму все одно, з’їжте ви свою вечерю о 18:00 або в 00:00. Але якщо це буде надлишок калорій, то правило негативного балансу буде порушено.

Все просто.

Радимо Вам також прочитати , опубліковану раніше.

Якщо у Вас є схожі симптоми або ознаки, зазначені в статті - Ви можете записатися на консультацію в наш медичний центр.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Читайте також

Залишити коментар

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

    ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ