Правила здорової ходи і гарної постави

Необдумані дії і нездорові звички

Своїми власними необдуманими діями і нездоровими звичками ми самі наносимо додаткової шкоди ногам і стопі, погіршуючи функції м’язів гомілки і підошовних м’язів. В результаті багато хто з нас вже в молодому віці мають різні деформації суглобів ніг і стопи, що призводить в подальшому до порушення обертання колін, стегон, зміщення кісток тазу.

Носіть зручне взуття

Уникайте каблуків вище 8 см. Оптимальний варіант – 2-3 см. Англійські вчені з’ясували, що кришталеві черевички Попелюшки мали каблук 1,15 см. Швидше за все, маючи взуття на «шпильці», навряд чи їй вдалося б танцювати всю ніч, прекрасно себе відчувати і причарувати всіх присутніх на балу, включаючи принца.

Високі підбори

призводять до неправильної позиції стопи, що погано позначається на роботі більш глибоких м’язів, порушується кровообіг і провокує біль і варикоз в майбутньому. Небезпечна і шкідлива для всього рухового апарату зовсім плоска взуття – шльопанці і балетки. Стопа в них розплющується, страждають підошовні м’язи.

правила здорової постави 2

Уникайте тривалих статичних навантажень

При довгому стоянні або сидінні перестають працювати м’язи гомілки, вони стають млявими, не скорочуються, кров з вен не виходить належним чином. Це не тільки погано позначається на поставі і ході. З’являється відчуття тяжкості і болю в ногах і спині, в перспективі розвивається варикоз.

Якщо у вас стоячи-сидяча робота,

не нехтуйте порадами лікарів раз на годину-півтора хвилин по 5 робити кілька вправ, які допоможуть збільшити кровотік в ногах.

правила здорової постави 1

Подбайте про збереження суглобів,

здоров’я яких багато в чому визначає красу ходи, витонченість рухів. Дуже важливо збалансоване харчування і своєчасний прийом води в необхідній кількості.

При дефіциті води в організмі

руйнуються клітини хрящової тканини, суглоб при цьому не витримує навантажень, стає крихким. Псується постава, з’являється шаркающая хода, розвиваються хвороби всього опорно-рухового апарату. При нестачі таких елементів, як кальцій, магній, калій, марганець, бор, фосфор, кремній, селен, цинк організм забирає їх з кістково-суглобового апарату, що виснажує їх запаси і провокує захворювання не тільки суглобів, а й кісток.

Радимо Вам також прочитати , опубліковану раніше.

Якщо у Вас є схожі симптоми або ознаки, зазначені в статті - Ви можете записатися на консультацію в наш медичний центр.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Читайте також

Залишити коментар

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

    ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ