Вузлики на м’язах – як позбутися?

М’язовий вузол

Вам знайома гострий біль в шиї, плечах або верхньої частини спини після інтенсивного тренування? Біль може бути такою, що буває неможливо навіть просто поворушити плечима, а вже про те, щоб продовжити тренування і мови не йде. А найгірше, то що ця біль може тривати тижнями і навіть місяцями.

Якщо ви фізично активні або регулярно піднімаєте тяжкості і відчуваєте постійну пекучий біль в м’язах, винуватцем можуть бути вузли в м’язовій тканині.

Що являють собою вузли в м’язах?

М’язові вузли – це точки в м’язі, де скорочені волокна не здатні розслабитися, або, як то кажуть в словнику: «дуже хворобливі і вкрай дратівливі локалізовані області у вигляді напружених ущільнень в м’язовій тканині».

Звичайна проблема у фізично активних людей, м’язові вузлики – звані також міофасциальний тригерними точками, або МФТТ – відчуваються як маленькі ущільнення при тому, що промацує пальцями. Ці вузлики можуть бути розміром з шпилькову головку в дрібних м’язах або ж розміром з великий палець в великих м’язах.

Тригерні точки 2

Тригерні точки можуть бути:

 • прихованими , які болять тільки коли ви надаєте на них тиск,
 • активними , біль від яких поширюється по нервових шляхах і може спостерігатися у віддалених областях.

Тригерні точки в постійному стані напруги перешкоджають нормальному обміну речовин і постачання м’язи киснем, тому що приплив крові в цю область припиняється, це і посилає больовий сигнал в мозок. Оскільки ваш мозок хоче зупинити біль, він наказує м’язі відпочивати і намагається якомога рідше її задіяти. Це, в свою чергу, призводить до скорочення і укорочення м’яза.

Що викликає утворення м’язових вузликів?

Найбільш поширеними причинами появи вузликів в м’язах є:

 • Нещасні випадки – гостра травма в результаті падіння і спортивні травми суглобів і м’язів.
 • Постуральний стрес   – надто тривале перебування в сидячому положенні з поганою поставою або без підтримки хребта , а також погана техніка підйому тяжкості.
 • Надмірна стимуляція – важкі тренування і заняття спортом, особливо підняття важких предметів.

вузлики на м'язах

Якщо вузли в м’язах плечей, шиї, верхньої або середньої частини спини часто з’являються від підняття важких предметів, найбільш ймовірна причина – постуральний стрес .

Наприклад, якщо ви сутулитеся через те, що весь день сидите в офісі, ваші м’язи спини надмірно розтягнуті, так як плечі виведені вперед. Коли ви виконуєте підтягування або тягу до поясу, м’язи будуть розтягуватися ще більше при опусканні обтяження, а потім будуть примусово скорочуватися при підйомі ваги. Це надмірне розтягнення в поєднанні з інтенсивним скороченням може надмірно стимулювати ваші м’язи, викликаючи утворення цих неприємних м’язових вузликів.

Карта тригерних точок

Допомога при болю в м’язах?

У медичному центрі AXON допоможуть Вам позбутися від м’язових вузликів! Усунення тригерних точок не тільки дарує вам позбавлення від болю, але і робить ваше тіло більш рухливим.

Що таке тригерні точки (відео)

Часто задавані питання

Що викликає утворення м'язових вузликів?
Найбільш поширеними причинами появи вузликів в м’язах є: нещасні випадки, постуральний стрес, надмірна стимуляція. [/su_spoiler ]

Що таке тригерні точки в м'язах?
М'язові вузли - це точки в м'язі, де скорочені волокна не здатні розслабитися, або, як то кажуть в словнику: «дуже хворобливі і вкрай дратівливі локалізовані області у вигляді напружених ущільнень в м'язовій тканині».

Як позбутися від болю в м'язах?

 1. Визначте місцезнаходження м’язових вузлів
 2. відвідайте масажиста
 3. Зробіть масаж самостійно
 4. Прикладайте до хворої області холодні або гарячі компреси
 5. прийміть ванну
 6. Проведіть розтяжку м’язів
 7. Регулярно виконуйте фізичні вправи.

Радимо Вам також прочитати , опубліковану раніше.

Якщо у Вас є схожі симптоми або ознаки, зазначені в статті - Ви можете записатися на консультацію в наш медичний центр.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Читайте також

Залишити коментар

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

  ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ