Принципи складання програм реабілітації

Для чого потрібна програма реабілітації?

На сьогодні вже достатньо наукових даних про те, що до активного життя з мінімальним неврологічним дефіцитом можна повернути до 50% пацієнтів з грубими розладами у вигляді:

Однак, є одна важлива умова – індивідуальний підбір всіх компонентів програми реабілітації під кожного пацієнта. При цьому підбір реабілітаційної програми починається з найважливіших компонентів: тестування та консультування.

Реабілітологи, фізичні терапевти та інші фахівці вивчають кожен свою сферу в функціонуванні організму, а психологи вивчають особливості реагування саме даної конкретної особистості виникло захворювання.

В результаті всебічне дослідження функцій організму дозволяє виявити найслабші місця і розробити заходи для максимальної адаптації до повсякденного життя. Тобто ідея розробленої програми – це поступова і всебічна адаптація до активного соціального життя при недостатності будь-яких функцій організму.

Реабілітаційна програма – це сукупний процес, який включає роботу мультидисциплінарної бригади, спрямований на всебічну адаптацію пацієнта до активної повсякденному житті

Складові програми

Найважливішим складовим програми є вивчення компенсаційних можливостей організму. На це, на жаль, не звертають особливої ​​уваги, але ці дані дозволяють скласти прогноз по ефективності реабілітаційного процесу, чітко виставляти кінцеві і проміжні цілі. Досягнення кожної невеликої проміжної мети – це шлях до великих цілей. Такі досягнення мотивують і пацієнта, і його родичів, вони допомагають і реабілітологам.

Обстеження

Реабілітаційна програма ґрунтується на ретельному медичному обстеженні та спеціальних методиках тестування не тільки ослаблених і компенсуючих м’язових груп, а й на дослідженні різних реакцій організму:

  • на навантаження,
  • різні види вправ.

Не варто забувати, що до реабілітологів звертаються пацієнти з уже декомпенсованими захворюваннями. Наприклад, пацієнт з декомпенсованою формою гіпертонічної хвороби після розвитку геморагічного інсульту. У такого пацієнта, як правило, грубо порушені судинні реакції та кровопостачання головного мозку. Тому, від мистецтва реабілітолога залежить безпека та успішність проведених заходів.

Навантаження

У міру тренування серцево-судинної та м’язово-суглобової системи у пацієнта підвищується переносність навантажень – і реабілітаційна програма переглядається. Буває таке, що на початкових етапах виконуються тільки загальнозміцнювальні вправи для відновлення переносність до навантажень. Такий початок, нерідко в нашому суспільстві серед звичайних обивателів.

Приклад

Приходить жінка, яка займається сидячою роботою протягом тривалого часу, веде малорухливий спосіб життя і ще курить, яку турбує біль в шиї та попереку. У такий пацієнтки не рідко настільки ослаблені всі функції організму, що вона майже не переносить підвищення навантажень. А для відновлення нормального функціонування всіх систем, в першу чергу, потрібно забезпечити адекватний кровообіг в органах і тканинах, що вимагає фізичних навантажень.

І фахівці починають з елементарного. А вже після адаптації організму до навантажень, починається наступний етап, який присвячений роботі з проблемними місцями – шиєю і попереком. Оцінка виконання кожного етапу програми реабілітації, дозволяє намічати нові цілі та «доопрацьовувати» відстаючі функції. Таким чином, реабілітаційні заходи часто мають ступеневий характер.

Реабілітаційна програма – це сукупний процес

Який включає роботу мультидисциплінарної бригади, спрямований на всебічну адаптацію пацієнта до активної повсякденному житті. Не варто нехтувати складанням такої програми.

Зрештою, в спортзалі все від тренерів вимагають індивідуальну програму тренувань і харчування, яка підходить саме одному спортсмену, з урахуванням всіх його бажань. Але це набагато простіший процес, ніж програм реабілітації.

Советуем Вам также прочесть , опубликованную ранее.

Радимо Вам також прочитати , опубліковану раніше.

Статті на тему

Якщо у Вас є схожі симптоми або ознаки, зазначені в статті - Ви можете записатися на консультацію в наш медичний центр.

✎ ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

👁 30

Читайте також

Популярні

Ми рекомендуємо

Нам важно ваше мнение! Оставьте, пожалуйста, отзыв о статье!

Нам важлива ваша думка! Залиште, будь ласка, відгук про статтю!

Оставьте комментарий

Принципы составления программ реабилитации

Для чего нужна программа реабилитации?

На сегодняшний день уже достаточно научных данных о том, что к активной жизни с минимальным неврологическим дефицитом можно вернуть до 50% пациентов с грубыми расстройствами в виде парезов, параличей и прочих нарушений в двигательной и познавательной сфере.

Однако, есть одно важное условие – индивидуальный подбор всех компонентов программы реабилитации под каждого пациента. При этом подбор реабилитационной программы начинается с важнейших компонентов: тестирования и консультирования.

Реабилитологи, физические терапевты и другие специалисты изучают каждый свою сферу в функционировании организма, а психологи изучают особенности реагирования именно данной конкретной личности на возникшее заболевание.

В результате всестороннее исследование функций организма позволяет выявить самые слабые места и разработать мероприятия для максимальной адаптации к повседневной жизни. То есть идея разработанной программы – это постепенная и всесторонняя адаптация к активной социальной жизни при недостаточности любых функций организма.

Реабилитационная программа – это совокупный процесс, который включает работу мультидисциплинарной бригады, направленный на всестороннюю адаптацию пациента к активной повседневной жизни

Составляющие программы

Важнейшим составляющим программы является изучение компенсационных возможностей организма. На это, к сожалению, не обращают особого внимания, но эти данные позволяют составить прогноз по эффективности реабилитационного процесса, четко выставлять конечные и промежуточные цели.

Достижение каждой небольшой промежуточной цели – это путь к большим целям. Такие достижения мотивируют и пациента, и его родственников, они помогают и реабилитологам.

Реабилитационная программа основывается на тщательном медицинском обследовании и специальных методиках тестирования не только ослабленных и компенсирующих мышечных групп, но и на исследовании различных реакций организма:

  • на нагрузки,
  • различные виды упражнений.

Не стоит забывать, что к реабилитологам обращаются пациенты с уже декомпенсированными заболеваниями. Например, пациент с декомпенсированной формой гипертонической болезни после развития геморрагического инсульта. У такого пациента, как правило, грубо нарушены сосудистые реакции и кровоснабжение головного мозга. Поэтому, от искусства реабилитолога зависит безопасность и успешность проведенных мероприятий.

По мере тренировки сердечно-сосудистой и мышечно-суставной системы у пациента повышается переносимость нагрузок – и реабилитационная программа пересматривается. Бывает такое, что на начальных этапах выполняются только общеукрепляющие упражнения для восстановления переносимости к нагрузкам. Такое начало, нередко в нашем обществе среди обычных обывателей.

Например, приходит женщина, которая:

  • занимается сидячей работой в течение длительного времени,
  • ведет малоподвижный образ жизни
  • и еще курит,
  • которую беспокоит боль в шее и пояснице.

У такой пациентки не редко настолько ослаблены все функции организма, что она почти не переносит повышения нагрузок. А для восстановления нормального функционирования всех систем, в первую очередь, нужно обеспечить адекватное кровообращение в органах и тканях, что требует физических нагрузок.

И специалисты начинают с элементарного. А уже после адаптации организма к нагрузкам, начинается следующий этап, который посвящен работе с проблемными местами – шеей и поясницей. Оценка выполнения каждого этапа программы реабилитации, позволяет намечать новые цели и «дорабатывать» отстающие функции.

Таким образом, реабилитационные мероприятия часто имеют ступенчатый характер.

Реабилитационная программа – это совокупный процесс

который включает работу мультидисциплинарной бригады, направленный на всестороннюю адаптацию пациента к активной повседневной жизни. Не стоит пренебрегать составлением такой программы. В конце концов, в спортзале все от тренеров требуют индивидуальную программу тренировок и питания, подходящую именно одному спортсмену, с учетом всех его желаний. Но это гораздо более простой процесс, чем программ реабилитации.

Вопрос-ответ

Для чего нужна программа реабилитации?
Всестороннее исследование функций организма позволяет выявить самые слабые места и разработать мероприятия для максимальной адаптации к повседневной жизни. То есть идея разработанной программы – это постепенная и всесторонняя адаптация к активной социальной жизни при недостаточности любых функций организма.

Советуем Вам также прочесть , опубликованную ранее.

Радимо Вам також прочитати , опубліковану раніше.

Статті на тему

Якщо у Вас є схожі симптоми або ознаки, зазначені в статті - Ви можете записатися на консультацію в наш медичний центр.

✎ ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

👁 30

Читайте також

Популярні

Ми рекомендуємо

Нам важно ваше мнение! Оставьте, пожалуйста, отзыв о статье!

Нам важлива ваша думка! Залиште, будь ласка, відгук про статтю!

Оставьте комментарий

Запишитесь на консультацию

    Оставьте свои контактные данные и наш менеджер свяжется с Вами для обсуждения деталей

    Запишитесь на консультацию

      Оставьте свои контактные данные и наш менеджер свяжется с Вами для обсуждения деталей

      Запишиться на консультацію

        Залишіть свої контактні дані та наш менеджер зв’яжеться з Вами для обговорення деталей

        Запишиться на консультацію

          Залишіть свої контактні дані та наш менеджер зв'яжеться з Вами для обговорення деталей
          Друзі!
          Наразі у країні запроваджено воєнний стан!

          З огляду на ситуацію, поки змушені призупинити роботу центру!

          Як тільки ситуація стабілізується, ми відразу відновимо нашу роботу!

          Бережіть себе та своїх рідних!

          ЗАПИСАТЬСЯ НА ПРИЕМ

            Пожалуйста, возьмите с собой на первичный приём:

            • Результаты всех обследований, которые у вас есть (рентгенограммы, диски с МРТ и КТ, результаты анализов);
            • Эпикризы, врачебные заключения;
            • Удобную спортивную одежду (для функциональных тестов) и сменную обувь.

            Задайте ваш вопрос

              ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

                Будь ласка, візьміть із собою на первинний прийом:

                • Результати всіх обстежень, які ви маєте (рентгенограми, диски з МРТ і КТ, результати аналізів);
                • Епікризи, лікарські висновки;
                • Зручний спортивний одяг (для функціональних тестів) та змінне взуття.

                Задати питання

                  ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ