Серце або остеохондроз?

Невже серце?

Вночі людина прокидається від ниючий біль в області серця. Біль давить зсередини, утрудняючи дихання. Воно стає частим і неглибоким, викликаючи легке запаморочення. Спроба зробити глибокий вдих відгукується больовим «прострілом» в області грудини. Зрадницьки німіє рука. З’являється нехороша думка: «невже серце?». Легка тривога потроху починає перетворюватися в конкретний страх. В області шлунка з’являється почуття сжимающейся порожнечі, стають вологими долоні. Знайоме?

Статистика говорить про те, що з подібним станом хоча б раз в житті стикалися близько 90% чоловіків і понад 70% жінок. У більшості випадків подібна ситуація дозволяється викликом «швидкої» і доставкою під мигалками в приймальне відділення лікарні з підозрою на інфаркт міокарда. Після проведення ЕКГ лікар відправляє «симулянта» додому і рекомендує лікувати остеохондроз грудного відділу хребта.

Ось п’ять простих відмінностей

1. Поширеність болі

При проблемах зі спиною пацієнт зазвичай одним пальцем впевнено показує точку максимальної болючості.
Серце ніколи не болить «точково». Для того, щоб показати де болить, пацієнт зазвичай кладе на груди всю долоню і починає описувати кола по всій передній поверхні грудної клітини. Виникає відчуття, що «кінь копитом вдарила». Біль може віддавати в ліву руку або в живіт.

2. Відчуття при натисканні на больову точку

При «остеохондрозних» болях якщо натиснути пальцем на точку максимальної болючості, то біль різко посилюється. За відчуттями це схоже на натиснення на свіжий синець. Розташовується така точка зазвичай між ребрами. Якщо на неї натиснути і потерпіти 20-30 секунд, то біль відразу стає менш інтенсивною.

Серцю все одно що ми там тиснемо зовні. Біль від натискання на шкіру не змінюється.

3. Реакція на прогин назад

Грудний відділ хребта так влаштований, що прогин назад дозволяє його розтягнути і зняти напругу м’язів. Прогнутися можна лежачи на животі, спираючись на витягнуті або зігнуті в ліктях руки.

Близько 90% чоловіків і понад 70% жінок стикаються з больовим «прострілом» в області грудини

Ослаблення або повна ліквідація болю через 2-3 хвилини свідчить про її «остеохондрозні» походження. Серцевий біль не змінить своєї інтенсивності.

Більш зручно прогин назад можна здійснити лежачи на спині і підклавши під грудний відділ жорсткий валик, щільну подушку або навіть спеціальні пристосування.

Серце або остеохондроз

4. Умови виникнення болю

Серцевий біль з’являється зазвичай після або під час інтенсивного фізичного навантаження. Грудний відділ хребта нагадує про себе частіше після тривалого сидіння, особливо на м’якому дивані або кріслі.

5. Наявність задишки, пітливості і слабкості

Недостатність кровопостачання серцевого м’яза практично завжди супроводжується появою задишки при невеликому фізичному навантаженні або навіть у спокої. Ще більш грізним симптомом є поява поту між лопатками (мокра спина) і сильна слабкість, аж до тремтіння в руках і колінах (як при сильному стомленні).

При грудному остеохондрозі нічого подібного не спостерігається. Однак, у тривожних людей біль в грудях може викликати почуття страху, що буде супроводжуватися онімінням рук, пітними долонями, відчуттям нестачі повітря.

Радимо Вам також прочитати , опубліковану раніше.

Якщо у Вас є схожі симптоми або ознаки, зазначені в статті - Ви можете записатися на консультацію в наш медичний центр.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Читайте також

Залишити коментар

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

    ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ