Хронічний біль в спині

Причини хронічного болю в спині

Причин хронічного болю набагато більше, ніж гострою. Тому коротко розглянемо найбільш часто зустрічаються.

Запущені варіанти гострого болю

Причини якої ми розглядали раніше. Тривало спазмовані м’язи перестає нормально працювати, і м’язова тканина поступово замінюється на сполучну. Такий процес називають фіброзом. Фактично м’яз починає перетворюватися в сухожилля. Рухи стають обмеженими за амплітудою, сила м’язів знижується. Відновлення м’язи в більшості випадків можливе, але вимагає значних зусиль і часу. Схожа ситуація і з тривало затиснутими нервами. Вони перестають нормально виконувати свої функції, що призводить до стійких порушень руху або чутливості.

Висновок : хвороба не треба доводити до хронічної стадії.

Остеохондроз

Це зниження еластичності, дистрофія міжхребцевих дисків внаслідок порушення обміну речовин або надмірних статичних, або динамічних навантажень на хребет:

 • заняття професійним спортом,
 • порушення постави,
 • незручна робоча поза і т.д.

хронічний біль в спині 1

Цікаво, що в даний час немає єдиного підходу до вживання терміна «остеохондроз». Мало того, що «радянська» і «зарубіжна» медичні школи називали цим терміном різні за своєю суттю захворювання, так і зараз різні фахівці можуть вкладати в нього різний зміст. Оскільки «ос» -Костя, «хондр» -хрящ, «оз» -захворювання, то одні стверджують, що це комплексне захворювання хребців (кісток) і міжхребцевих дисків (хрящів). Інші наполягають на тому, що мова йде про:

 • втрати межвозвоночнимі дисками води,
 • накопиченні в них солей,
 • ущільненні, тобто по суті справи, про окостенінні хрящів.

Тривало спазмовані м’язи перестає нормально працювати, і м’язова тканина поступово замінюється на сполучну

А є ще точка зору, що остеохондроз це нормальні вікові зміни міжхребцевих дисків , які спостерігаються з роками майже у всіх людей, отже, взагалі не є хворобою!

Спондилоартроз

Захворювання, при якому уражаються і руйнуються дрібні міжхребцеві (фасеточні) суглоби. З віком ймовірність спондилоартроз збільшується від 5-10% в 30 років до 40-50% до 65 років життя.

Спондилолистез

Зміщення хребця щодо іншого і здавлювання, натяг оточуючих хребець тканин. Може бути як наслідком травми, так і ускладненням остеохондрозу.

Травми хребта

Інфекційні або аутоімунні захворювання

 • стійкі алергії,
 • ревматизм,
 • псоріаз,
 • сифіліс,
 • хронічна стафілококова або стрептококова інфекції,
 • туберкульоз і т.д.

Особливу увагу варто звернути на вірус герпесу. Так, та сама звичайна “застуда” на губі – ознака загального ураження нервової системи . Герпес дає болісні інтенсивні болі частіше пекучі, погано знімаються протизапальними препаратами. Улюблена локалізація – грудний відділ. Для герпесу також типова зміна хворобливих зон. Наприклад, вчора спина боліла зліва, а сьогодні біль перемістилася більше в праву сторону.

Поразки нервів (нейропатії)

внаслідок отруєнь, переохолоджень, цукрового діабету та ін.

порушення кровопостачання

спинного мозку , хребта, навколишніх тканин.

хронічний біль в спині 2

Як бачимо, цей, далеко не повний перелік, досить широкий. Тому при хронічних болях самостійну діагностику проводити буде досить важко.

Зверніться за консультацією до медичного центру AXON!

Радимо Вам також прочитати , опубліковану раніше.

Якщо у Вас є схожі симптоми або ознаки, зазначені в статті - Ви можете записатися на консультацію в наш медичний центр.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Читайте також

Залишити коментар

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

  ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ